Odwiedziny w 31 szkołach podstawowych, lekcje z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości zorganizowane w 96 klasach, spotkania w których łącznie wzięło udział niemal 2000 dzieci - to efekty społeczno-edukacyjnego programu "Autostrada do szkoły". Można jeszcze zgłaszać szkoły z województwa wielkopolskiego!

Pomysłodawca i organizator kampanii, spółka Autostrada Wielkopolska SA zdecydowała się na wykorzystanie nowoczesnej technologii virtual reality. Za pomocą specjalnych gogli i aplikacji uczniowie przenoszą się do wirtualnego świata, po którym oprowadza ich znajomy głos Jarosława Boberka — ambasadora programu.

"Autostrada do szkoły" stawia na edukację i inwestycje infrastrukturalne w pobliżu szkół. Do tej pory lekcje zrealizowane zostały w wybranych placówkach powiatu poznańskiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, konińskiego, międzyrzeckiego, wągrowieckiego, świebodzińskiego, sulęcińskiego oraz Leszna.

- Decyzja o wzięciu udziału w programie "Autostrada do szkoły" była dla naszej podstawówki strzałem w dziesiątkę. Dzieciom bardzo podobały się gogle i wirtualna rzeczywistość, podczas zajęć uśmiech nie schodził im z twarzy. Dla nas jako nauczycieli najważniejsze jest jednak to, że oprócz świetnej zabawy lekcje te wiązały się z przekazaniem istotnej wiedzy. Dzieci wyszły z zajęć nie tylko zadowolone, ale i mądrzejsze - podsumowuje spotkanie Małgorzata Gruchała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkopolskiej.

ZGŁOŚ SZKOŁĘ


Szkoły z województwa wielkopolskiego wciąż mogą zgłaszać się do udziału w programie poprzez stronę www.autostradadoszkoly.pl. Do końca roku wizyty zostaną zorganizowane łącznie w 50 szkołach, a przez najbliższe 2 lata w niemal 200 placówkach.

Już w październiku "Autostrada do szkoły" zrealizuje pierwsze inwestycje infrastrukturalne. W gminie Buk, w pobliżu Szkoły Podstawowej im. dr Lecha Siudy w Szewcach oraz Szkoły Podstawowej im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie zainstalowane zostaną znaki T-27 informujące o przejściach dla pieszych szczególnie uczęszczanych przez dzieci, kocie oczka oraz pola spowalniające z masy chemoutwardzalnej.

Od 9 do 13 października "Autostrada do szkoły" wspólnie z wykładowcami i studentami School of Form organizuje warsztaty, podczas których studenci udowodniają, że projektowanie ciekawej infrastruktury drogowej jest nie lada wyzwaniem i wymaga dużego talentu i kreatywności. Najciekawsze prace zostaną udostępnione publicznie.

Obejrzyj: Policyjny raport z wydarzeń drogowych i interwencji w Poznaniu

Źródło: gloswielkopolski.pl

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!