Bloki z wielkiej płyty stoją w wielu polskich miastach. Budowle z czasów PRL planowano na 50-60 lat - pewnie postoją drugie tyle, ale instalacje nie przetrwają. Co zacznie się sypać jako pierwsze? Kliknij w galerię i sprawdź!


Dom

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

SaszaD (gość)

Na wieką płytę zawsze nagonka a jak przychodzi co do czego to się okazuje że jednak jest mocna. To co się teraz buduje to są domki z kart, mieszkania jak z tektury jakiejś, słychac jak pies sąsiada chrapie. Nie ma co narzekać na prefabrykację bo się źle kojarzy, a fakty są inne

Krupson (gość)

Renowacje budynków trzeba przeprowadzać, wiadomo że w prl budownictwo nie było idealnie ale sam mieszkam w bloku z lat 70 i wszystko jest ok. Prawda jest taka że prefabrykaty są teraz najlepszym rozwiązaniem w odniesieniu kosztów do efektów, są energooszczędne,szybkie w realizacji, ciszej się w nich mieszka i ludzie to widzą. Rozsądnie inwestować w te bloki a postoją jeszcze 100 lat.

Bolesna prawda (gość)

Powiem tak. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, który ma cztery klatki. blok został zbudowany w 1989 roku. Rodzice mi opowiadali, że został zbudowany w cztery miesiące, czyli jedna klatka w miesiąc. Ja wiem, Że to było szybkie budownictwo, ale tanie ono nie było. Moim zdaniem te bloki budowano na odp..................., ponieważ czytając wspomnienia jednego z tych, którzy budowali te bloki to mówił, że łączono co DRUGI ZACZEP i taki oto skutek tego,że mój pokój jest nierówny. Przy oknie jego szerokość wynosi 2,27 m a przy drzwiach już 2,25 m czyli o 2 cm. Wilgoć jest wszechobecna, a gdy chcesz żeby uszczelniono ci szczeliny między płytami to musisz się prosić poprzez pismo do spółdzielni, a jakiś czas po uszczelnieniu to dostaniesz pismo z którego wynika, że to sam sobie jesteś winny, ze masz w domu wilgoć, bo mieszkania nie wietrzysz. Nwm czy wszystkie SM tak robią ale ta w Śremie tak

! (gość)

Czyżby reklama dewoloperów?? Kupujcie nowe??? To nie sprzedawajcie za m2 po 8 tysięcy, wtedy kupimy.