Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Enea zainwestowała 15 mln złotych w GPZ w Ługach Ujskich

DB
Enea - GPZ Ługi Ujskie
Enea - GPZ Ługi Ujskie DB
Enea zainwestowała 15 milionów złotych w rozdzielnię prądu. Dzięki temu nie zabraknie prądu dla firm, które już działają na naszym ternie oraz dla tych, które w przyszłości tu powstaną.

Główny Punkt Zasilania powstał przy krajowej jedenastce w Ługach Ujskich (gm. Ujście). Obiekt powstał bardzo szybko, jego budowa trwała zaledwie pół roku. -Choć budowa przebiegła bardzo szybko, to jednak historia tej inwestycji jest bardzo długa. Pomysł powstał na początku lat dwutysięcznych. Wtedy zaczęło mówić się, że ten region ma potencjał, żeby się rozwijać i że są inwestorzy. Musiał być więc też prąd - wspomina Michał Jarczyński, prezes zarządu Enea Operator.

>>> Kliknij też: Piła pomaga Ukrainie

W 2006 roku rozpoczęły się prace projektowe, ale dopiero w kwietniu dyrektor Rejonu Dystrybucji w Pile Lech Żak podpisał już umowę z wykonawcą, firmą Sag Elbud z Gdańska. W połowie 2014 roku ruszyła budowa.

- Wydaliśmy 15 milionów złotych, ale to są dobrze zainwestowane pieniądze. Dzięki nim stworzyliśmy w regionie szansę na ściągnięcie inwestorów i nowe miejsca pracy - dodaje prezes Jarczyński.

Ale to nie jedyna korzyść tej inwestycji. Dzięki nowoczesnej rozdzielni prądu, do domów i zakładów pracy popłynie prąd lepszej jakości. Nie będzie już też przerw w dostawie prądu. A co najważniejsze, została uwolniona moc, dzięki czemu do sieci będą mogli przyłączać się nowi odbiorcy, w tym nowe firmy. Prąd z Ługów Ujskich popłynie m.in. do pilskiej strefy przemysłowej.

- Podstawowym pytaniem, jakie stawiają nam przedsiębiorcy, jest to, czy istnieje możliwość podłączenia się do sieci energetycznej, w jakiej ona jest odległości i o jakiej mocy - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły, zadowolony z inwestycji.

Oprócz przedsiębiorców, w Pile z inwestycji skorzystają też m.in. mieszkańcy osiedla Motylewo, bo właśnie z Ługów Ujskich popłynie do nich prąd. Energia elektryczna stąd zostanie wysłana również przez Stobno w kierunku Trzcianki, do Czarnkowa i przede wszystkim do gminy Ujście. Tutaj też działają firmy, które potrzebują dużo prądu: to m.in. huta szkła w Ujściu czy firma Plastwil.

Enea inwestuje: więcej przeczytasz w Tygodniku Pilskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto