II Ćwierćmaraton Muzyczny w Pile: Dawid Klaybor najszybszy

Dorota Bonzel
Do pokonania było 10,5 kilometra ulicami Piły. Na starcie stanęło ponad 420 biegaczy. A w śród kibiców była m.in. Iwona Pavlowic.

Punktualnie o godzinie 16. w sobotę uczestnicy II Ćwierćmaratonu Muzycznego w Pile ruszyli z al. Niepodległości. Do pokonania mieli 10,5 kilometra, czyli jedną czwartą dystansu maratonu.

Biegaczy na trasie wspomagały zespoły, które rytmiczną muzyką zagrzewały do szybszego biegu.

Pierwszy na mecie pojawił się Dawid Klaybor z Sierosławia, który trasę II Ćwierćmaratonu Muzycznego pokonał w 32 minuty i 54 sekundy. Drugi przybiegł Piotr Dziuba z Okonka. Jego czas to 34 minuty i 9 sekund. Trzecie miejsce z czasem 34 minuty i 19 sekund zajął Adam Marysiak z Nowej Soli.

Spośród pań najszybsza była Antonina Rychter, która pojawiła się na mecie po 40 minutach i 52 sekundach.

Organizatorem Muzycznej Ćwiartki był Klub Biegowy 4Run Team Piła.

Więcej o II Ćwierćmaratonie Muzycznym w Pile przeczytasz w Tygodniku Pilskim już 23 kwietnia.