Bieg Trzech Króli w Pile

Wojciech Dróżdż
Bieg Trzech Króli w Pile Wojciech Dróżdż
Już po raz czwarty został zorganizowany Bieg Trzech Króli w Pile. W tym roku około czterokilometrową trasę pokonało 112 biegaczy. Kto najszybciej przebiegł Mostami Królewskimi?

Pomysł jest oryginalny, więc nic dziwnego, że trafił w gusta zakochanych w ruchu pilan. Mowa o Biegu Trzech Króli w Pile, który po raz czwarty zorganizowało Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Wyścig trasą wyznaczoną przez mosty noszące imiona trzech historycznych władców Polski: Zygmunta Starego, Bolesława Krzywoustego i Bolesława Chrobrego wzdłuż fragmentu rzeki Gwdy stanowi okazję do udanego sportowego wejścia w nowy rok.

Bieg Trzech Króli w Pile, który odbył się na dystansie około czterech kilometrów wygrał Patryk Piotrowicz przed Adrianem Wyrzykiewiczem, Aleksandrem Hoffmanem i Marcinem Palickim, a wśród pań najszybsze były Sandra Szpott, Joanna Bemowska, Marta Siewosienkiewicz oraz Karolina Koziarska.

Chwilę po pierwszym wyścigu, w którym wystartowało 112 zawodników, rozpoczął się bieg na dystansie dwukrotnie krótszym. Z opcji „oszczędnościowej” skorzystało około 80 osób, a najlepiej spisał się młodziutki Mateusz Fąs z pierwszej klasy gimnazjum w pilskim Zespole Szkół nr 1.

Więcej o Biegu Trzech Króli w Pile przeczytasz w Tygodniku Pilskim już 7 stycznia!