Harpagańska Dycha w Sosnowcu. Ponad 900 osób na starcie biegu ZDJĘCIA

Harpagańska Dycha w Sosnowcu. Za nami kolejna edycja jednego z największych biegów w Zagłębiu. Bieg "Harpagańska Dycha" odbył się w niedzielę, 31 marca, w Sosnowcu. Na starcie pojawiło się ponad 900 biegaczy oraz miłośników nordic walking.

W niedzielę, 31 marca, w Sosnowcu odbył się bieg "Harpagańska Dycha". Była to już szósta edycja tego biegu. Na starcie stanęło łącznie ponad 900 osób. Wśród nich byli zarówno biegacze, jak i miłośnicy nordic walking. Pierwsza grupa miała do pokonania dystans 10 kilometrów. Na miłośników nordic walking czekała natomiast trasa o długości 6 kilometrów. Bieg i marsz nordic walking miały charakter otwarty i były prowadzone w duchu fair play.

Harpagańska Dycha w Sosnowcu

Wśród biegaczy najlepszy okazał się Mateusz Semper z Sosnowca, który pokonał trasę w czasie 34 minut i 7 sekund. Drugie miejsce zajął Maciej Szczeciński z Gliwic. Na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Kwestorowski z Zabrza. Wśród pań najlepsza była Sylwia Ślęzak z Jaworzna.

Marsz nordic walking został zdominowany przez zawodników z Janowa. Wygrał Łukasz Dors, który pokonał trasę w 35 minut i 4 sekundy. Drugie miejsce zajął Kacper Mizgała. Trzecie miejsce wywalczył natomiast Grzegorz Dors. Cała trójka reprezentuje Kabex Podkowa Janów. Wśród pań najlepszy rezultat osiągnęła Dorota Bagińska ze Sławkowa.