Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ile kosztują nas telefony urzędników? Sprawdź

ADB
Telefony urzędników
Telefony urzędników
Tylko 30 urzędników starostwa powiatowego w Pile może bez ograniczeń rozmawiać przez służbowe telefony komórkowe, podobnie jak Urzędu Miasta. Ile wynoszą rachunki?

Starosta może bez ograniczeń rozmawiać przez służbowy telefon komórkowy. Z kolei władze Piły mają „Pakiet dla biznesu” w T - Mobile, ale nie zdradzają, ile w ramach abonamentu mogą rozmawiać.


Telefony w starostwie

W marcu tego roku starostwo powiatowe podpisało umowę na dwa lata z Orange na 30 numerów komórkowych. Umowa będzie obowiązywała do marca 2017 roku.

Komórki ma 30 urzędników, w tym dyrektorzy wszyscy wydziałów oraz niektórzy zastępcy, pracownicy, którzy często muszą się kontaktować przez telefon oraz kierowcy. Urzędnicy mają do wykorzystania 2 tysiące darmowych minut na rozmowy między sobą.

Starosta Franciszek Tamas, wicestarosta Stefan Piechocki oraz Eligiusz Komarowski - etatowy członek zarządu powiatu, rozmawiają i sms-ują bez ograniczeń. Mogą też surfować w internecie, ale do wykorzystania mają pakiet tylko 1 gigabajta danych. Miesięczny abonament na jedną osobę wynosi 47,97 złotych brutto. Pozostałych 27 urzędników starostwa również może rozmawiać i sms-ować z numerami komórkowymi ze wszystkich sieci bez limitów. Różnica polega na tym, że nie mają oni pakietu internetowego, nie mogą więc surfować po sieci przez komórkę. Abonament wynosi 23,37 złotych brutto, a za jeden numer jest jeszcze mniejszy, bo rachunek opiewa na 18,45 złotych. Miesięcznie za telefony komórkowe starostwo płaci 793,35 złotych, co w ciągu roku daje 9520,20 złotych.

Z biurek urzędników starostwa oczywiście nie zniknęły telefony stacjonarne. W sumie pracownicy budynku przy al. Niepodległości w Pile oraz w jednostkach podległych pod powiat (w tym m.in. Powiatowy Zarząd Dróg czy szkoły ponadgimnazjalne) wykorzystują 200 numerów stacjonarnych, które również dostarcza Orange. Miesięczny za nie abonament wynosi 632,23 złotych brutto, ale do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty rozmów. Za minutę połączenia starostwo płaci tylko 2 grosze, jeżeli urzędnik dzwoni za granicę, minuta kosztuje 11 groszy.

- Szacowany roczny koszt utrzymania telefonów stacjonarnych wyniesie około 14 400 złotych - informuje Agnieszka Matusiak, asystentka starosty.

Telefony w Urzędzie Miasta

Znacznie wyższe rachunki płaci pilski ratusz. Urzędnicy korzystają z usług sieci T-Mobile. Dotyczy to zarówno komórek, jak i telefonów stacjonarnych.

- Do 8 listopada rachunek za telefony stacjonarne wyniósł 31 tysięcy 957 złotych, a za telefony komórkowe 48 tysięcy 964 złote - informuje Dorota Semenov z Urzędu Miasta.

Komórki posiada 30 pracowników urzędu, ale nie wiadomo ile minut i sms-ów ani danych internetowych mają do wykorzystania w ramach abonamentu. Dorota Semenov informuje jedynie, że kierownictwo posiada „Pakiet dla biznesu 240” i „Pakiet dla biznesu „400”.

- Pozostali pracownicy posiadają pakiety od „45” do „240” - dodaje rzeczniczka Urzędu Miasta Piły.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto