Jerzy Markowski, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Pile, zasłabł podczas prezentacji na Forum Rolniczym Powiatu Pilskiego w Ujściu. Karetka zabrała go do szpitala. Tam zmarł.

Dramatyczny przebieg miało Forum Rolnicze Powiatu Pilskiego, które w środę odbywało się w Ujściu. Jerzy Markowski, dyrektor pilskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zasłabł na scenie. Pogotowie zabrało go do szpitala. Tam jednak zmarł.

Forum, które odbywało się w Ujskim Domu Kultury, rozpoczęło się kilka minut po godzinie dziesiątej. Sala widowiskowa była wypełniona, przyjechało wielu rolników, bo miał być poruszany temat unijnych dotacji.
Spotkanie przebiegało zgodnie z harmonogramem. Najpierw Mirosław Mantaj, starosta pilski przedstawił charakterystykę rolnictwa w powiecie, burmistrz Ujścia Henryk Kazana opowiedział o gminie, głos zabrał też Jerzy Kado, radny sejmiku województwa wielkopolskiego. W końcu przyszedł czas na Jerzego Markowskiego, kierownika WODRw Pile.

>>> Zobacz też: Piła: komu przekazać 1 procent podatku

– Jestem zaskoczony, jest tylu gości z Poznania, a ja mam już przemawiać – stwierdził

Potem miał problemy z uruchomieniem prezentacji, co dostarczyło kolejnych emocji. Kiedy w końcu zaczął, po kilku zdaniach powiedział tylko „przepraszam” i osunął się na podłogę.

Na szczęście na sali znajdował się były policjant, który natychmiast udzielił pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni pojawili się po kilku minutach. Na scenie przez kilkadziesiąt minut udzielali mu pomocy. Wkońcu karetką na sygnale zabrano go do szpitala.

Przed godziną 12. nadeszła jednak smutna informacja – Markowski zmarł.

Tragiczna śmierć nie przerwała forum. Rolnicy zostali do końca wykładów.

O tragicznym wydarzeniu na Forum Rolniczym Powiatu Pilskiego w Ujściu więcej przeczytasz w Tygodniku Pilskim już 25 lutego.

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pilanin (gość)

nie znałem tego Pana ale dobrze patrzy mu z oczu SPOCZYWAJ W POKOJU oby kolejne życie Twojej duszy było lepsze od poprzedniej

Koleżanka z pracy (gość)

Wspaniały człowiek od nas odszedł!
Redakcjo! Piszecie anie wiecie o kim!!!!
Jaki WOJEWÓDZKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO??? WIELKOPOLSKI!!!!!!!!!
Dyrektor Oddziału pilskiego???? Nie ma takiego stanowiska w tej firmie!!!!

Jurku: Spoczywaj w pokoju!