Judo: Złoto Pauli Kułagi i srebro Katarzyny Wiszniewskiej w Mistrzostwach Polski Seniorek! Zobacz zdjęcia z tej imprezy

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo. Były one bardzo udane dla naszych judoczek.

Już w pierwszym dniu były powody do radości. Złoty medal wywalczyła bowiem Paula Kułaga z TDK Judo Trzcianka, broniąc w ten sposób tytuł mistrzowski sprzed roku. Podopieczna trenerów Józefa i Tomasza Jopków rywalizowała w wadze 78 kg i wygrała cztery walki przez ippon.

Dobrze wypadli też nasi judocy w drugim dniu Mistrzostw. Srebrny medal zdobyła w wadze 48 kg Katarzyna Wiszniewska UKS 6 Piła, powtórzając wynik z poprzedniego roku. Wysokie, piąte miejsce w wadze 73 kg zajął Adam Stodolski z UKS Leśnik Kaczory. Jest to bardzo dobry wynik tego zawodnika, ponieważ jest on jeszcze juniorem, a już zdobył najwyższe miejsce z naszych zawodników w historii męskiej rywalizacji seniorów w Mistrzostwach Polski.

Beniamin Podemski (waga 60 kg) zajął dziewiąte miejsce. Pozostali nasi zawodnicy, Oskar Pazdaj (waga 66 kg) i Tomasz Stodolski (waga 73 kg), odpadli po pierwszych walkach. Generalnie jednak występ naszych zawodników należy uznać za bardzo udany.

W najbliższy piątek o godz. 16.00 w Pile na parkingu przy Intermarche odbędzie pokaz judo i samoobrony w wykonaniu medalistów Mistrzostw Polski. Można liczyć na... poczęstunek grochówką.