KOSZYKÓWKA:kontuzje trapią pilan ale wygrywają!

Archiwum
Po dramatycznym przebiegu meczu Basket Piła pokonał jednym punktem w Kaliszu miejscowy MKS, który plasuje się w czołówce rozgrywek III ligi. Nasza drużyna przystąpiła do pojedynku z kaliszanami w osłabionym składzie, bez kontuzjowanego Grzegorza Przewoźniaka.

Na domiar złego podczas spotkania urazu ścięgna Achillesa doznał inny czołowy zawodnik Basketu - Łukasz Krzemiński.

Mecz miał zmienne oblicza. Najpierw w pierwszej kwarcie brylowali pilanie, a w kolejnej odsłonie lepsi byli gospodarze, którzy z nawiązką odrobili straty.

W drugiej połowie meczu do głosu znów doszli nasi zawodnicy, którzy mozolnie odrabiali straty. Pilanie na dwie minuty przed końcem spotkania prowadzili różnicą trzech punktów, ale chwilę później kaliszanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Wówczas cenne dwa punkty zdobył Marcin Zając, a że był faulowany wykonał rzut osobisty, który ponownie dał prowadzenie Basketowi.

Gospodarze mieli jeszcze szanse na odrobienie straty, ale ich nie wykorzystali. Ostatecznie MKS Kalisz uległ pilanom 66:67 (12:22, 30:10, 14:18, 10:17).

Punkty dla Basketu zdobyli: Tomasz Pochylski 22, Łukasz Chelis 17, Grzegorz Jankowski 9, Łukasz Krzemiński 6, Mateusz Rudnik 6, Marcin Zając 5, Arkadiusz Urbaś 2.

W najbliższą sobotę o godz. 19.oo Basket zmierzy się u siebie z Obrą Kościan. Goście zajmują obecnie pozycję wicelidera.