Koszykówka: na inaugurację sezonu III ligi Basket Piła przegrał z Pyrą Poznań

nadesłane
Trzecioligowe boje rozpoczęli koszykarze Basketu Piła. W pierwszym meczu ulegli oni w Poznaniu Pyrze 70:81.

Pilanie wystąpili bez rozgrywającego Grzegorza Jankowskiego, który ze względów formalnych nie został jeszcze potwierdzony do gry. Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy i praktycznie prawie trzy pierwsze kwarty poznaniacy prowadzili różnicą około 15 punktów. W końcówce trzeciej odsłony na tablicy widniał nawet wynik 69:50. Wtedy za niwelowanie strat zabrali się pilanie i za sprawą kilku celnych „trójek” Tomasza Pochylskiego i Łukasza Mostka, poukładanej grze w ataku oraz znacznie lepszej grze w obronie, udało się na ok. dwie minuty przed ostatnią syreną zmniejszyć przewagę Pyry do 7 pkt. (75:68).
To jednak nie wystarczyło do zwycięstwai ostatecznie nasi seniorzy przegrali po ciężkim boju z liderem tabeli 81:70. Dodajmy, że Pyra w swoim pierwszym meczu rozgromiła Sklep Polski MKK Gniezno 94:47, a jej celem w tym sezonie jest awans do II ligi.
Punkty dla pilan zdobyli: Tomasz Pochylski 20, Łukasz Mostek 16, Bartłomiej Lipiński 10, Marcin Uliczka 9, Bartosz Rajewicz 6, Przemysław Pochylski 4, Jakub Rutkowski 3.