Lekka atletyka: cztery medale pilskich zawodników w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce, w których z powodzeniem wystartowali nasi lekkoatleci. Wywalczyli oni cztery medale: srebrny i trzy brązowe.

Rywalizację rozpoczęły w piątek chodziarki. Na dystansie 3000 m juniorek Marta Kamińska z Gwardii Piła zajęła siódme miejsce z czasem 16:36,61, a Katarzyna Strógarek była dziesiąta z wynikiem 17:20,84. W pięcioboju wystartowała Agnieszka Chwałek, ale po trzech konkrecjach kontuzja nie pozwoliła jej na dalsze występy.
Nie zawiodła Klaudia Adamek, liderka pilskiego klubu, która w biegu na 60 m wywalczyła srebrny medal ze świetnym rekordem życiowym 7,37. Jest to na dzień dzisiejszy ósmy wynik na świecie w kategorii juniorek. Minimum uprawniające do startu na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Birmingham wynosi 7,30, co potwierdza wartość wyniku uzyskanego przez podopieczną trenera Romana Marciniaka. Na tej imprezie wystartuje wychowanek pilskiej Gwardii mieszkający w Kaczorach, a startujący obecnie w barwach Zawiszy Bydgoszcz - Remigiusz Olszewski. Uzyskał on już minimum w biegu na 60 m (6,63).
Klaudia Adamek dorzuciła jeszcze brązowy medal w biegu na 200 m, z wynikiem 24,47. Zwyciężczyni tej konkurencji, Martyna Kotwiła z Radomia, w tym biegu poprawiła własny rekord Polski na 23,87 . W finałowym biegu na 400 m wystartowała Susana Lachele, zajmując w nim trzecie miejsce. Natomiast w finale B tego biegu wzięła udział Patrycja Adamek, która także była trzecia.
Bohaterem w ekipie Gwdy Piła był Dawid Borowik, podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego. W świetnym stylu wywalczył on brązowy medal w biegu na 300 m w kategorii juniorów młodszych, ustanawiając przy tym wartościowy rekord życiowy 35,09. Tym samym wypełnił kryteria PZLA do kadry narodowej Polski, przygotowującej się do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Buenos Aires.
Przynależność do czołówki krajowej potwierdził utalentowany Piotr Konek, który w chodzie na 5000 m jun. mł. zajął wysokie piąte miejsce (28:02,59). To samo można powiedziecie o Radosławie Sójka, który w chodzie na 5000 m juniorów był siódmy z rezultatem 26:41,59 oraz Agacie Trzaskalskiej, zwyciężczyni finałowego biegu B, która zajęła w klasyfikacji generalnej dziewiąte miejsce w biegu płotkarskim na 60 m, uzyskując przy tym wynik 9,03.
Dobrze w zawodach zaprezentowali się ponadto: Miłosz Szmyt - dziesiąte miejsce w chodzie na 5000 m juniorów (29:37,19), Hanna Krajewska - czternasta w biegu na 2000 m jun. mł. (7:05,28) i Mieszko Tobera - dwudziesty czwarty w biegu na 2000 m jun. mł. (6:02,07).