Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Milionerzy w powiecie pilskim: jest ich coraz więcej

DB
Urząd Skarbowy w Pile: tutaj rozliczają się nasi milionerzy
Urząd Skarbowy w Pile: tutaj rozliczają się nasi milionerzy Archiwum
Bogacimy się. W powiecie pilskim przybyło milionerów. Jak wynika z zeznań podatkowych złożonych do kwietnia w Urzędzie Skarbowym w Pile w 2015 roku aż 37 osób zarobiło co najmniej milion złotych. Rekordzista ponad 9,4 miliona!

Kim są nasi milionerzy? To osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Nie ma się co łudzić, na etacie szanse na to, by dorobić się pierwszego miliona, są nikłe. Pierwszym krokiem do zbicia fortuny jest więc założenie własnej firmy. Trzeba też dobrze wybrać branżę. Jaką? Z danych Urzędu Skarbowego w Pile wynika, że nasi milionerzy zajmują się produkcją, przetwórstwem ( w tym rolniczo-spożywczym), handlem, sprzedażą hurtową, transportem drogowym, naprawą i konserwacją maszyn, obróbką mechaniczną, obróbką i usuwaniem odpadów czy robotami budowlanymi.

Dobrze można zarobić już w branży prawniczej, czy naprawiając samochody. Dochodowa stała się też edukacja, choć skarbówka nie precyzuje jaki typ działalności dokładnie, można spodziewać się jednak, że nie chodzi tu o zarobki nauczyciel w szkołach publicznych. Wykonywanie instalacji elektrycznych oraz wydobywanie żwiru i piasku to również zajęcia, które mogą przybliżyć nas do miliona.

Co ciekawe, lista dochodowych branż szybko się zmienia. Jeszcze w 2014 roku nasi milionerzy zajmowali się produkcją i sprzedażą mebli, budową mieszkań czy produkcją przypraw. Działali też w branżach związanych ze sportem. W ubiegłym roku te zajęcia nie zapewniły już sześciocyfrowego zarobku.

Niestety i bogactwo ma swoje złe strony. Jedną z nich jest płacenie wysokich podatków. Naszych 37 milionerów oddało do skarbówki ponad 18 milionów jako podatek dochodowy. Dla porównania budżet gminy Białośliwie, która liczy niecałe 5 tysięcy mieszkańców, wynosi 14,7 mln złotych. Skarbówka otrzymała więc od naszych bogaczy więcej niż przez cały rok ma na swoje utrzymanie średniej wielkości gmina w naszym powiecie. Z kolei budżet małego Miasteczka Krajeńskiego to zaledwie 9,8 miliona złotych, czyli zaledwie o 400 tysięcy mniej niż zarobiła najbogatsza osoba w naszym powiecie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto