Miłośnicy piwa biegali na pilskiej Wyspie [zdjęcia]

JD
IV Pilska Piwna Mila przeszła już do historii. Było sportowo i wesoło, a zawody ukończyło kilkudziesięciu zawodników, którzy zanim dobiegli do mety musieli pokonać cztery 400-metrowe okrążenia na pilskiej Wyspie. Przed każdym z nich musieli wypić do dna małą butelkę złocistego napoju. Z uwagi na dużą liczbę chętnych bieg odbywał się w dwóch turach. Ostatecznie - po porównaniu rezultatów obu wyścigów - najlepszy czas (6 minut 50 sekund) uzyskał Robert Gehrke. Do rekordu trasy Piotra Sikorskiego zabrakło mu zaledwie 10 s. Drugi na mecie, Adam Musiał na pokonanie piwnej mili potrzebował 7 minut i 31 sekund. Trzeci zaś - Igor Siódmiak finiszował z wynikiem 7:52. Wśród pań stawka była bardziej wyrównana. Pierwsze miejsce zajęła Ewa Karabasz (11:19), druga była Agata Boboryk (11:34), a trzecia Karolina Krupa (11:35). Pomysłodawcami i organizatorami zawodów byli Tomasz Dobosz (firma f-time) i Grzegorz Graczyk, właściciel baru "Wyspiarz", na terenie którego odbywała się impreza.