"Kondor" - to kryptonim ćwiczeń, które w piątek zakończą się na lotnisku wojskowym w Mirosławcu. Od poniedziałku w ćwiczeniach biorą udział piloci z baz lotniczych w Malborku, Mińsku Mazowieckim i Świdwina - jednostek wchodzących w skład 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Choć w środę na zapasowym lotnisku wojskowym w Mirosławcu mogliśmy przyglądać się z bliska startom i lądowaniom maszyn biorących udział w ćwiczeniach. To jednak główną areną działań wojskowych był odległy o kilkadziesiąt kilometrów 21. Centralny Poligon Lotniczy w Nadarzycach.

- Zadanie załóg biorących udział w ćwiczeniach polega przede wszystkim w zwalczaniu celów naziemnych przez samoloty SU-22 pod osłoną samolotów MIG-29 - tłumaczy gen. Tadeusz Mikutel, dowódca 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. - Na razie przebieg ćwiczenia spełnia nasze oczekiwania. Wszystkie załogi wykonały swoje zadania. Na razie wynik jest pozytywny - dodał.- Do niszczenia celów naziemnych użyte zostały m.in. bomby o wadze od 100 do 500 kilogramów, rakiety i pociski działek - opowiada mjr Wiesław Gasek, rzecznik prasowy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Ćwiczenia w Mirosławcu mają przygotować pilotów do większych manewrów (Anakonda-12), które planują już niedługo polskie siły zbrojne.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? pila@naszemiasto.pl
Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Daj nam znać! NAPISZ DO NAS PRZYŚLIJ SMS lub ZADZWOŃ 698 635 635

Dodaj ogłoszenie drobne ZA DARMO

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!