"Kondor" - to kryptonim ćwiczeń, które w piątek zakończą się na lotnisku wojskowym w Mirosławcu. Od poniedziałku w ćwiczeniach biorą udział piloci z baz lotniczych w Malborku, Mińsku Mazowieckim i Świdwina - jednostek wchodzących w skład 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Choć w środę na zapasowym lotnisku wojskowym w Mirosławcu mogliśmy przyglądać się z bliska startom i lądowaniom maszyn biorących udział w ćwiczeniach. To jednak główną areną działań wojskowych był odległy o kilkadziesiąt kilometrów 21. Centralny Poligon Lotniczy w Nadarzycach.

- Zadanie załóg biorących udział w ćwiczeniach polega przede wszystkim w zwalczaniu celów naziemnych przez samoloty SU-22 pod osłoną samolotów MIG-29 - tłumaczy gen. Tadeusz Mikutel, dowódca 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. - Na razie przebieg ćwiczenia spełnia nasze oczekiwania. Wszystkie załogi wykonały swoje zadania. Na razie wynik jest pozytywny - dodał.- Do niszczenia celów naziemnych użyte zostały m.in. bomby o wadze od 100 do 500 kilogramów, rakiety i pociski działek - opowiada mjr Wiesław Gasek, rzecznik prasowy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Ćwiczenia w Mirosławcu mają przygotować pilotów do większych manewrów (Anakonda-12), które planują już niedługo polskie siły zbrojne.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? pila@naszemiasto.pl
Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Daj nam znać! NAPISZ DO NAS PRZYŚLIJ SMS lub ZADZWOŃ 698 635 635

Dodaj ogłoszenie drobne ZA DARMO

∨ Czytaj dalej

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!