Chcą przejechać przez ponad 130 miast, w tym przez Piłę, Trzciankę i Czarnków, i pokonać ponad 6 tysięcy kilometrów. A to wszystko by pomóc rannemu policjantowi i strażakowi. A do akcji “Mundur na rowerze” każdy może dołączyć.

Czasami apel o pomoc i numer konta to za mało, żeby pomóc. Czasami trzeba zrobić coś więcej, żeby nagłośnić zbiórkę. Na przykład zorganizować rowerową sztafetę, która przejedzie całą Polskę i nagłośni zbiórkę dla Marcina Miniaka i Arkadiusza Dąbrowskiego, policjanta i strażaka, którzy ucierpieli w trakcie wybuchu na łódzkich Bałutach. Ratowali życie. Teraz sami potrzebują pomocy. Doznali bardzo poważnych uszkodzeń wzroku i słuchu. Czeka ich długotrwała i kosztowna rehabilitacja.

Obaj są podopiecznymi Fundacji Mała Straż, która jest partnerem akcji “Mundur na rowerze”. A w ścisłym sztabie ośmiu osób z całej Polski, którzy nakręcają całą akcję jest Magdalena Borowiak, policjantka ze Szkoły Policji w Pile.
Sama idea sztafety czyli coś co łączy. Ma połączyć różnych ludzi w różnych miastach, którzy kochają rower i nie są obojętni, kiedy ktoś obok nich potrzebuje pomocy

- Sztafetę wymyślił Jarek Hapak, policjant z Poznania. Sama idea sztafety czyli coś co łączy. Ma połączyć różnych ludzi w różnych miastach, którzy kochają rower i nie są obojętni, kiedy ktoś obok nich potrzebuje pomocy. I nie mam tu na myśli tylko mundurowych, bo do akcji włączają się także “cywilne” grupy rowerowe - mówi Magdalena Borowiak.

Teraz na liczniku uczestników jest ponad 300 osób. I wciąż bije, bo do sztafety, która około 22 maja wyruszy z Białegostoku można jeszcze dołączyć. W sobotę, 2 czerwca dotrze do Szydłowa, stamtąd ruszy do Piły, dalej pojedzie do do Trzcianki i do Czarnkowa. Można dołączyć w jednej z tych czterech miejscowości, można w każdym innym punkcie na trasie.
W sobotę, 2 czerwca dotrze do Szydłowa, stamtąd ruszy do Piły, dalej pojedzie do do Trzcianki i do Czarnkowa

Zgłoszenie można wysłać tutaj. Nie ma wpisowego: cegiełką będzie okolicznościowa koszulka dla uczestników. Będzie można także kupić bransolety, naklejki i inne gadżety związane z akcją. A zbiórkę można wesprzeć już teraz wpłacając datek na konto: 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP, tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018.

Jak w każdej sztafecie w tej również nie może zabraknąć pałeczki. Jej rolę będą pełnić dwie bransolety z paracordu, lekkiej, mocnej linki spadochronowej, która w sytuacjach kryzysowych może uratować życie. Teraz ma być symbolem ratowania go.

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża: Mieszkańcy Wschodniej Guty potrzebują żywności, wody i lekarstw

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!