Pilscy internauci protestowali w środę wieczorem na placu Staszica przeciwko ograniczaniu wolności w internecie.

Średnia wieku 17-18 lat, ale to właśnie oni są najaktywniejszymi użytkownikami internetu. W środę krótko przed godz. 18. plac Staszica w Pile zapełnił się ludźmi. Niektórzy przyszli z transparentami, inni z nalepkami na ubraniach, w tłumie pojawiły się biało-czerwone flagi...

"Kto nie skacze, ten za ACTA!" - to jedno ze skandowanych przez protestujących haseł. W czasie dwugodzinnego protestu padało ich jednak znacznie więcej. Przekaz każdego z nich był jednak jasny - brak zgody na podpisanie przez Polskę międzynarodowej umowy (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), która wprowadzi mocne narzędzia służące ochronie własności intelektualnej i ograniczające wolności w sieci.

Podobne protesty odbyły się w środę w mniejszych i większych miastach w całej Polsce. Podpisanie umowy ma nastąpić w czwartek.Zobacz jak wyglądała manifestacja w Poznaniu [ZDJĘCIA i WIDEO]


Chcesz skontaktować się z autorem informacji? pila@glos.com

Dołącz do nas na Facebooku

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

witcher (gość)

tu chodzi głównie o ochronę praw autorskich i skończenie z panującym w tej dziedzinie złodziejstwem

kacha (gość)

Frekwencja na szczęście dopisała,jednak ciekawa jestem co dalej z tymi,którzy mimo próśb organizatora wyruszyli w "miasto"?