Nielba Wągrowiec idzie za ciosem - Tarnovia pokonana!

Maciej Seweryn
Pomocnik wągrowieckiej Nielby, Marcin Ankudowicz (z prawej) zaliczył asystę przy bramce Jędrzeja Wiśniewskiego. Marcin Kotowski (mksnielba.pl)
Piłkarze trzecioligowej Nielby Wągrowiec poszli za ciosem. Po wyjazdowym zwycięstwie z Sokołem Kleczew żółto-czarni pokonali 2:1 Tarnovię Tarnowo Podgórne.

10 października trenerem drużyny z Tarnowa Podgórnego został Piotr Reiss. Tej postaci nie trzeba przedstawiać wielkopolskim kibicom. "Rejsik" to ikona poznańskiego Lecha. W barwach "Kolejorza" zagrał w 327 meczach Ekstraklasy zdobywając 109 bramek. W wyjściowym składzie rywali pojawili się znani z ekstraklasowych boisk Karol Gregorek (Amica Wronki) i Maciej Scherfchen (Lech Poznań). Wągrowieccy kibice również pamiętają wspomnianych zawodników. Reprezentowali barwy Nielby w sezonie 2012/2013.

Gospodarze powinni rozstrzygnąć mecz już w pierwszych 10 minutach. W ich akcjach brakowało skutecznego wykończenia. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Po zmianie stron prowadzenie objęli nielbiści. Z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Jacek Figaszewski. Do piłki najwyżej wyskoczył Adrian Mikołajczak i strzałem głową pokonał Brzuśkiewicza. Kilka minut później wyrównującego gola dla Tarnovii strzelił Arkadiusz Trzciński. Zwycięstwo żółto-czarnym zapewnił Jędrzej Wiśniewski, który skutecznie zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego. Był to jego drugi gol w tym sezonie. Nielba po tej wygranej awansowała na 4 miejsce w tabeli. Podopieczni Łukasza Mendla zdobyli 25 punktów. Tracą zaledwie jedno oczko do lidera.

Nielba Wągrowiec - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (0:0)