Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niepodległościowy koncert w Miasteczku Krajeńskim

MN
9 listopada w Gminnym Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim odbyła się pierwsza część gminnych obchodów Święta Niepodległości

Listopadowa uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski. Gdy przebrzmiały ostatnie takty Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrała wójt gminy Miasteczko Krajeńskie. Małgorzata Włodarczyk mówiła między innymi o ważnych jubileuszach, które przypadają na 2018 rok, czyli o setnych rocznicach wybuchu Powstania Wielkopolskiego, odzyskania niepodległości przez Polskę i uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

Uroczystość stała się również okazją do podsumowania konkursów realizowanych wspólnie przez Gminny Dom Kultury w Miasteczku Krajeńskim i Towarzystwo Miłośników Łobżenicy w ramach projektu „Krajna biało-czerwona, czyli jak z wielu elementów budujemy naszą wspólną historię”. W konkursie literackim w kategorii od 13 do 15 lat pierwsze miejsce zajęła Marta Kastner, a drugie miejsce jury przyznało Marcinowi Konyszowi. W konkursie plastycznym w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Leon Thomas, drugie Lena Ciepłuch, a trzecie Rozalia Zbonik. Wyróżnienia trafiły do Tomasza Florka, Nadii Górnowicz i Wiktorii Wieczorek. Nagrody laureatom wręczały wraz z wójt Małgorzatą Włodarczyk przedstawicielki Towarzystwa Miłośników Łobżenicy Alicja Wenda i Katarzyna Poczewska.

Po części oficjalnej sceną zawładnęła utalentowana młodzież ze Szkoły Podstawowej w Miasteczku Krajeńskim. Gimnazjaliści i uczniowie najstarszych klas podstawówki pod okiem Wiesławy Krzemińskiej przygotowali muzyczny spektakl „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”.

Ukoronowaniem listopadowego spotkania był koncert „Dziwny jest ten świat”. Dawid Krzyk i Stanisław Ogorzałek wykonali utwory z repertuaru Czesława Niemena i zabrali uczestników koncertu w podróż w świat poezji Cypriana Norwida.

Patriotyczny wymiar uroczystości podkreślały wystawy związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W Gminnym Domu Kultury można było obejrzeć wystawę Biura Wystaw Artystycznych „Oni walczyli o wolność”, wystawę prac „List do Polski” przygotowaną przez dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Miasteczku Krajeńskim Bernadetę Kulińską oraz wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w ramach konkursu plastycznego „Krajna biało-czerwona”. Rogaliki dla gości przygotowali Hanna Kluka i Roman Stachowski. Do uczestników wydarzenia trafił również specjalny numer „Panoramy Łobżenicy” z podsumowaniem konkursów przeprowadzonych w ramach projektu „Krajna biało-czerwona, czyli jak z wielu elementów budujemy naszą wspólną historię” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto