Nowy szpital Ars Medical w Pile już otwarty

W sobotę rano po dwóch latach budowy uroczyście otwarto nowe skrzydło kliniki Ars Medical w Pile. Obiekt ma ponad 5 tysięcy m2 powierzchni użytkowej i liczy siedem kondygnacji.

Jego budowa wraz z wyposażeniem pochłonęła 47 mln zł, w tym 30 udało się pozyskać z unijnego funduszu JESSICA.

Nowy budynek Ars Medical jest imponujący. Każde piętro połączone jest z istniejącym już budynkiem. Na parterze znajduje się izba przyjęć, poczekalnia i gabinety lekarzy rodzinnych. Na pierwszym piętrze - poradnie specjalistyczne w tym kardiologiczne. Na drugim piętrze gabinety specjalistów. Na trzecim - oddziały szpitalne. Sale dla pacjentów są dwuosobowe albo pojedyncze. W sumie liczą 28 łóżek. Na czwartym piętrze znajduje się oddział intensywnej terapii na 8 łóżek i centralna sterylizatornia. Z kolei na 5 pietrze urządzono imponujący blok operacyjny, są tu dwie sale, w tym jedna hybrydowa licząca około 80 m2, z najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, w tym rentgenem, który pozwala monitorować pacjenta podczas operacji w obrazie 3 D. Jest też urządzenie "sztucznego serca". Operacje mogą być prowadzone on-line dzięki czemu zespół zabiegowy może mieć kontakt z innymi specjalistami. To jedna z najnowocześniejszych sal operacyjnych w Europie, w Polsce pierwsza tego typu. Na tym samym piętrze znajduje się także pracownia hemodynamiki

W nowym szpitalu Ars Medical prowadzone będą min. wysokospecjalistyczne zabiegi kardiologiczne, neurologiczne i onkologiczne. Klinika będzie współpracować ze specjalistami z całego kraju, na umowach cywilno prawnych zamierza zatrudnić 60 lekarzy. Potrzebuje kardiochirurgów, anestezjologów intensywnej terapii, onkologii klinicznej, ortopedów, urologów i radiologów. Zatrudni też 30 osób na etatach, w tym pielęgniarki, salowe, pracowników sterylizatorni.
- Za miesiąc nowa część naszej kliniki powinna już działać. Liczymy, że uda nam się pozyskać kontrakty z NFZ, negocjacje trwają - powiedział Zygmunt Malinowski, prezes spółki Ars Medical.

Czytaj więcej w Tygodniku Pilskim.

  • Tygodnik Pilski
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.