Przed strażakami ciężkie godziny Przed strażakami ciężkie godziny

Przed strażakami ciężkie godziny (© Przemysław Wronecki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 100 km/godz. może osiągać orkan Ksawery, który w czwartek pojawi się m.in. w Wielkopolsce.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez IMGW-PIB dla województwa wielkopolskiego obowiązuje przez 24 godziny - od czwartku (5 października) od godz. 15.00 do piątku (6 października) do godz. 7.30.

W tym czasie, a zwłaszcza po południu i wieczorem, prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 50 km/godz., a w porywach nawet do 115 km/godz.!

Drugi stopień zagrożenia oznacza, że orkan Ksawery może powodować duże straty materialne (zerwane dachy, uszkodzone linie energetyczne) oraz zagrożenie życia.

IMGW zaleca ostrożność i prosi o śledzenie komunikatów oraz rozwoju sytuacji pogodowej.

Poprzednio orkan o tym samym imieniu przeszedł przez Polskę w grudniu 2013 roku. Strażacy musieli interweniować aż 11 tysięcy razy. W całym kraju zginęło wtedy 5 osób, a 53 były ranne.

ZOBACZ:


Orkan Ksawery powalił 600 drzew na wydmach w Dźwirzynie


Źródło: TVN24/x-news.pl

">Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Pogoda

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!