"Fenomenalny!" To tylko jeden z wielu komentarzy po premierowym koncercie Orkiestry Uncover Soloists. Powstała w tym roku z inicjatywy 26-letniego wirtuoza skrzypiec, Sebastiana Czai i prezydenta Piły, Piotra Głowskiego. Pilską publiczność podbiła już pierwszym koncertem.

Z jednej strony był to koncert niezwykle dojrzały, jakby orkiestra nie miała za sobą tygodni, tylko lata wspólnego grania, i to w najlepszych salach koncertowych. Z drugiej pełen pasji, którą zdarza się tylko w wieku dwudziestu paru lat i nigdy więcej. Uncover Soloists tworzy bowiem 15 młodych muzyków: to elita, która ma koncie ponad 140 nagród w prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursach.

W swoim premierowym koncercie odmłodzili klasyków. Sprawili, że kompozycje Wieniawskiego, Czajkowskiego czy Faure zabrzmiały jak na swojej premierze. A ich premiera jako Orkiestry Uncover Soloists odbyła się przy wypełnionej niemal do ostatniego miejsca Sali Miejskiej i już stała się wydarzeniem roku. Kolejny koncert i gratka dla melomanów już w maju.

Skład orkiestry Uncover Soloists: Sebastian Czaja - koncertmistrz, skrzypce, Celina Kotz - koncertmistrz, skrzypce, Marta Grygier - skrzypce, Katarzyna Górska - skrzypce, Roksana Kwaśnikowska - skrzypce, Sulamita Ślubowska - skrzypce, Sławomira Wilga - skrzypce, Bartosz Skibiński - skrzypce, Agnieszka Podłucka - altówka, Paweł Czarny - altówka, Vladimir Paulen (Słowacja) - altówka, Alicja Kozak - wiolonczela, Krystyna Wiśniewska - wiolonczela, Adam Mazurek - wiolonczela, Jacek Karwan - kontrabas.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!