Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piła. Wielka gala Ludzi Roku 2017. Sprawdź do kogo trafiły nagrody dziennikarzy i tytuł Człowieka Roku [ZDJĘCIA]

TR
Gala Ludzi Roku 2017
Gala Ludzi Roku 2017 Fot. Agnieszka Świderska
Już po raz 12. w historii odbyła się gala rozdania nagród Ludzie Roku 2017. Przyznawane są corocznie przez dziennikarzy “Tygodnika Pilskiego” oraz “Głosu Wielkopolskiego” wybitnym osobom i za wybitne osiągnięcia. W tym roku nagrodziliśmy 21 osób i cztery wydarzenia. Gala odbyła się w czwartkowy wieczór w hotelu Gromada, a uświetnił ją koncert Estery Naczk i jej gości.

WYDARZENIE ROKU
Pierwsze miejsce w tej kategorii przyznano za rozwój strefy przemysłowej przy ul. Wawelskiej, która przeżywa prawdziwy boom gospodarczy. Tylko w ubiegłym roku rozpoczęły tam inwestycje albo kupiły pod nie tereny takie firmy jak: Thule, Pellas X, Orca, DPS Gabionen i 4.IP.

Drugie miejsce zajął piknik militarny zorganizowany z okazji święta Wojska Polskiego, który odbył się 15 sierpnia na stadionie przy ul. Okrzei. Dzięki temu wydarzeniu przypomniano bogatą tradycję wojskową Piły.

Trzecie miejsce przyznano jubileuszowi 60-lecia Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która wciąż się rozwija. W ubiegłym roku zaczęła budować kolejny blok. Do tego modernizuje bloki, podwórka, a czynsz jaki płacą lokatorzy nadal należy do najniższych w mieście.

Czwarte miejsce zajmuje pobicie rekordu Guinnessa w rzutach karnych. To było wielkie sportowe poruszenie, współorganizowane przez stowarzyszenie Orlik Piła. Przez cztery godziny tłumy mieszkańców oddawały strzał do bramki. W sumie kopnięto piłkę 1036 razy.

SŁUŻBA ZDROWIA I EDUKACJA
Człowiekiem Roku 2017 w tej kategorii został prof. Donat Mierzejewski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Zarządzana przez niego placówka odnotowała kolejny sukces. W ubiegłym roku podpisano w Ministerstwie Zdrowia umowę na budowę Centrum Symulacji Medycznych, w którym będą szkolić się studenci pielęgniarstwa. Centrum będzie oddziałem szpitalnym, w którym odtwarzane będą sytuacje kliniczne.

Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Schoen-Kamińskiej, nauczycielce z pasją, która zamieniła zwykłe lekcje w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile w wspaniałą przygodę. Jej uczniowie zamiast zeszytów wyciągają tablety i układają puzzle, rozwiązują zagadki, programują oraz montują filmiki.

Trzecie miejsce zajął Krzysztof Karpiński, ordynator kardiologii w szpitalu specjalistycznym w Pile. W ubiegłym roku rozpoczęto budowę Pracowni Elektrofizjologii, na którą powiat pilski zdobył 2 mln zł dotacji. Niebawem w Pile będą wykonywane zabiegi usuwania migotania przedsionków serca.

Czwarte miejsce przyznano Jakubowi Mielcarkowi, prezesowi zarządu Space Garden. Spółka latem na pilskim lotnisku otworzyła bazę kosmiczną, w której analogowi astronauci szkolą się w warunkach podobny do tych, które panują w kosmosie.

Piąte miejsce przyznano Sławomirowi Milczarkowi, dyrektorowi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterpaii w Białej. Jest to miejsce przeznaczona dla tzw. “trudnych” dziewcząt. Okazało się, że młode kobiety przez wielu skazana na straty, mają wielkie serce. Kiedy synek jednej z nich zachorował, zorganizowały akcję charytatywną.

KULTURA I DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA
Pierwsze miejsce zajęła Wiesława Szczygieł, która wydała wojenny dziennik Piete Kuhr, znanej jako Jo Mihaly. Wydana pod koniec roku publikacja to jedna z najważniejszych historii, o których usłyszała Piła.

Drugie miejsce przyznano Annie Kluzie, urodzonej w Czarnkowie rzeźbiarce, absolwentce gdańskiej ASP, która stworzyła autoportret van Gogha z filmu “Twój Vincent”. Anna Kluza była odpowiedzialna m.in. za powstanie pierwszych klatek do ujęć tego niezwykłego filmu.

Trzecie miejsce przyznano Julicie Jurdzińskiej, nauczycielce z Zespołu Szkół Gastronomicznych, która koordynowała akcję Szlachetnej Paczki w naszym regionie. To ona nadzoruje prace wolontariuszy, dociera do potrzebujących rodzin, a potem rozdaje mi paczki.

Czwarte miejsce zajęła Joanna Naranowicz menadżerka klubu rockowego Barka w Pile, która tylko w ubiegłym roku zorganizowała koncerty różnych artystów, takich jak: Renata Przemyk, Dezarter, Kat, Peja, czy Jamal.

Piąte miejsce to Andrzej Kotwicki ze stowarzyszenia Bezpieczny Port w Trzciance. Dzięki niemu również osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich mogą wypłynąć w rejs żaglówką.

BIZNES
Pierwsze miejsce przyznano Ryszardowi Górce, właścicielowi firmy rodzinnej Jarg-Mot w Pile, która powstała w 1989 roku. Był to jeden z pierwszych prywatnych sklepów motoryzacyjnych w Pile. Od początku właściciel inwestował w technologie i pracowników. W ubiegłym roku firma otworzyła nową siedzibę przy ul. Philipsa 2. Sklep zajmuje powierzchnię 200 metrów kwadr., a hurtownia blisko 300.

Drugie miejsce zajmuje Tadeusz Majewski, prezes Miejskiego Związku Komunikacji w Pile, które w ubiegłym roku obchodziła 60-lecie. Prezes pozyskuje środki, które pozwalają podnosić jakość usług komunikacji miejskiej, choćby za sprawą odnowionego taboru. W ubiegłym roku otwarto także nowoczesne Biuro Obsługi Klienta, wprowadzono możliwość elektronicznego zakupu biletów oraz zmodernizowano zajezdnię dla autobusów.

Trzecie miejsce zajęła Anna Szarek, właścicielka dynamicznie rozwijającej się firmy transportowej Al-Trans z Trzcianki. Od 2004 roku właścicielka poszerzyła działalność firmy o usługi magazynowania.

Czwarte miejsce zajęli Wioletta Wiśniewska i Kamil Nagórka, prezesi Drukarni Colours Factory. To obecnie najszybciej rozwijająca się drukarnia w Polsce, która zatrudnia prawie 700 osób, a jej sprzęt poligraficzny zajmuje trzy hale o powierzchni 10 tys. metrów. W ubiegłym roku wybudowano nowy biurowiec i nową hale magazynowo - techniczną.

Piąte miejsce przyznano Stanisławowi Pirchowi, właścicielowi Pralni Sonia, która w ubiegłym roku obchodziła 30-lecie działalności. Pralnia od lat utrzymuje wysoki poziom usług jednocześnie dbając o środowisko.

SPORT
Pierwsze miejsce przyznano w tej kategorii Pauli Kuładze. Zawodniczka TDK Judo Trzcianka w 2017 roku wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorek i Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostw Europy. Natomiast na Olimpiadzie Młodzieży Świata była siódma.

W kategorii sportowiec junior roku wyróżniono Klaudię Adamek, młodą sprinterkę Gwardii Piła. Podopieczna trenera Romana Marciniaka w minionym roku zdobyła dwa złote medale na mistrzostwach Polski w kategorii U20 i jeden srebrny.

Sportowy talent roku to Kacper Tecław, zawodnik Sportów Walki Piła, który w ubiegłym roku został mistrzem Polski w kickboxingu w dwóch formułach: kick light i light contact. Natomiast na mistrzostwach Europy był trzeci.

Drużyną roku została Enea PTPS Piła, która pod koniec ubiegłego roku zajęła piąte miejsce w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Sportowiec amator to Sebastian Rajewski, który w ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy Nordic Walking w Barlinku.

Trenerem roku został Tomasz Jopek, którego podopieczni w ubiegłym roku zdobyli worek mistrzowskich medali w judo. Oprócz pracy w naszych klubach jest także trenerem kadry narodowej juniorów młodszych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto