To miał być rutynowy transport pacjenta z wyrzyskiego szpitala do pilskiego. Ratownicy byli już w Pile, na ulicy Przemysłowej, kiedy w karetkę pogotowia uderzyła skoda. Karetka przewróciła się.

Do wypadku doszło dziś, w czwartek, 12 kwietnia, kilka minut po godzinie 14. Karetka transportowa ze szpitala w Wyrzysku wiozła pacjenta na tomografię jamy brzusznej w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Byli już niedaleko celu kiedy na ulicy Przemysłowej uderzyła w nich skoda. 34-letnia pilanka, która siedziała za kierownicą, tłumaczyła się, że oślepiło ją słońce. Dlatego zjechała na przeciwległy pas ruchu, na którym była karetka.

Mimo, że oba samochody jechały z niedużą prędkością, to uderzenie było na tyle silne, że karetka wywróciła się. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. Ani z karetki, ani ze skody. Skończyło się na strachu. Pacjent trafił ostatecznie do szpitala na Rydgiera. Zabrała go inna karetka. Ta, która ucierpiała w wypadku, będzie jednak na jakiś czas wyłączona. Wyrzyski szpital będzie zmuszony wypożyczyć inną karetkę transportową.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala pilska drogówka. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy z JRG nr 1.


Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!