Piłka ręczna: Zawodniczki Reflex AZS AWF wicemistrzyniami Polski

PRE
mat. prasowe
Poznanianki wywalczyły wicemistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej. Zawodniczki Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań ustąpiły tylko BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski.

Zawodniczki Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań zdobyły w weekend (18-19 lipca) wicemistrzostwo Polski w plażowej piłce ręcznej. W rozegranym w Gdańsku turnieju zwyciężyły, a w ostatecznej klasyfikacji musiały uznać wyższość drużyny BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski. Trzecie miejsce zdobyły zawodniczki z zespołu Red Hot Czili Buk.

- To dla nas duży sukces. Poziom wszystkich zespołów był bardzo wyrównany i tak naprawdę niewiele zabrakło nam do tego, aby wywalczyć nawet złoto - powiedziała Zuzanna Rychlewska, bramkarka AZS AWF. - Już nie możemy doczekać się kolejnego wyzwania, czyli udziału w Pucharze Polski, który rozegrany zostanie w ten weekend (25-26 lipca) w Starych Jabłonkach -dodała zawodniczka.

Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań to jak dotąd najbardziej utytułowana drużyna plażowej piłki ręcznej w Polsce. Ma na swoim koncie tytuły Mistrza Polski oraz jest wielokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. W swoim składzie ma także najwięcej reprezentantek naszego kraju, które wywalczyły podczas rozgrywanych w tym roku w Hiszpanii Mistrzostw Europy 5. miejsce i zapewniły sobie awans na Mistrzostwa Świata.

Czytaj wszystko o sporcie na: poznan.naszemiasto.pl/sport/