Fundacja Rosa zainicjowała bardzo ciekawy projekt, który niespodziewanie ma swój ciąg dalszy.

Projekt „Kartka dla powstańca” to specjalna edycja ogólnopolskiego projektu „Kartka ze szpitala” prowadzonego przez Fundację Rosa. Akcja rozpoczęła się w 2012 roku, ale teraz rozwinął się jej ciąg dalszy. Pacjenci oddziałów dziecięcych z całej Polski, stworzyli 3600 kartek, w kolorystyce patriotycznej i nawiązującej do powstania, a następnie wysłali je do powstańców. Teraz tamci, postanowili się odwdzięczyć i odpisują na listy.

„Wszystkim chorym dzieciom w całej Polsce życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia i wiele radości w codziennym życiu. Żeby nigdy nie zaznały tragicznych, trudnych losów mojego pokolenia i mogły spędzić życie w spokoju” – napisał Jerzy Wilczyński ps. „Lassiter”, uczestnik Powstania Warszawskiego.

– Powstańcy byli bardzo wzruszeni kartkami przygotowanymi przez dzieci. Każda z nich była wykonana własnoręcznie, osobista i niepowtarzalna. Dzięki akcji „Kartka dla powstańca” wytworzyła się jedyna w swoim rodzaju więź międzypokoleniowa – mówi Katarzyna Galewska, z Fundacji Rosa.

Dzieci dzięki zajęciom poznają historię powstania, a relacje uczestników tamtych wydarzeń, to prawdziwa lekcja historii. Powstańcy dodają chorym dzieciom otuchy i dodają im odwagi do walki z chorobą.

– Ich odwaga to dla dzieci inspiracja do walki z przeciwnościami losu – dodaje rzecznik Fundacji Rosa.

„Życzę, abyś jak najszybciej wyszła ze szpitala i cieszyła się wolnością” – napisała Anna Tomaszewska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, w podziękowaniach dla Pauliny.

– Dialog między powstańcami a małymi pacjentami, który rozwinął się spontanicznie, na pewno warto kontynuować. Już myślimy nad organizacją spotkań w szpitalach – mówi Katarzyna Galewska.

Fundacja Rosa działa od 2004 roku w całej Polsce. Do głównych jej działań należy wspomaganie potrzebujących w dziedzinie zdrowia i edukacji. Rosa prowadzi wiele programów m.in. tworząc świetlice terapeutyczne, czy sale doświadczania świata. Realizuje również akcję Rakoobrona, której celem jest propagowanie działań profilaktyki onkologicznej.


Czyta też: Stowarzyszenie Na Tak. Zielony ludzik biega i pomaga [WIDEO]


Charytatywnie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!