Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność IKEA Idustry i IKEA Retail oraz Organizacja Zakładowa ZZ Budowlani IKEA Industry Oddział WEST z siedzibą w Chlastawie w minioną niedzielę zorganizowały zgromadzenie publiczne pracowników IKEA. Celem zgromadzenia było zamanifestowanie przez pracowników poparcia dla postulatów zgłoszonych przez stronę społeczną. Zgromadzenie miało formę manifestacji.

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność IKEA Idustry i IKEA Retail oraz Organizacja Zakładowa ZZ Budowlani IKEA Industry Oddział WEST z siedzibą w Chlastawie w minioną niedzielę zorganizowały zgromadzenie publiczne pracowników IKEA.

Czytaj także Pracownicy firmy IKEA Industry Zbąszynek chcą większych podwyżekZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiZawody w skręcaniu mebli Ikea na czas odbywają się w centrum handlowym Aleja Bielany. Przez cały weekend można wziąć udział w zabawie.

Źródło:gazetawroclawska.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

polak (gość)

No super a osoby pracujące na takim stanowisku jak ja w innej firmie nie otrzymały podwyżki ale inne działy otrzymały 3zł podwyżki :D

Janek (gość) (cdk)

Myśląc logicznie, może o te 15% należy podnieść zarobki najniżej zarabiającym?. Tzw. tłuste ryby – czytaj związkowcy, zarabiający 5000 zł na rękę powinni odpuścić. Jak już nie mogą wyżywić swoich rodzin :) , proponuję dla nich podwyżkę na poziomie 3%. Nowy właściciel się zdenerwuje i zlikwiduje zakład i co wtedy? Będzie płacz i łzy.

rma (gość)

pokaz ta osobe ktora ma na produkcji 20zl na reke!!!!! ojciec robi ponad 15 lat na produkcji a mataka 10 i do dzis nie maja 20zl na godzine!!!!!!!! a z dodatków nie korzystają. chcenie woleliby dostać dodatek do wypłaty niż te ich BONUSY. IKEA przyjmuje jak im zazdrościsz to drzwi dla Ciebie sa otwarte i bedziesz mieć 20zl na reke a nie 7.

gosc (gość)

To ile w końcu zarabiają pracownicy zakładu IKEA że stać ich tylko na miskę ryżu? Może ktoś w końcu napiszę jakie są tam zarobki, bo jakoś cicho na ten temat. Może są tak wysokie że wstyd je podać. Panowie związkowcy i redaktorzy podajcie jaka jest prawda. Nie ma czego się wstydzić.

polok (gość)

Jeśli jest tak jak piszecie i oni mają 20zł/h to inne firmy które maja ZZ i są w tych firmach osoby pracujące na maszynach precyzyjnych gdzie nie weźmie się pierwszego lepszego z ulicy i może robić a mają mniej niż 20zł/h.... to pomyślcie o przeniesieniu się na produkcję i wykonywanie prostych prac za lepsze pieniądze bo to jest jakaś kpina...

cdg (gość)

żądać to każdy, a który z tych pracowników inwestuje we własny rozwój, kształcenie, cokolwiek? Jak chce się zarabiać więcej to niestety trzeba też ZAINWESTOWAĆ W SIEBIE. Rozwijać się. Jedne z najwyższych stawek w okolicy, pakiet socjalny, świadczenia ale nadal mało.Uderzcie się trochę w piersi, przeanalizujcie swoje podejście do pracy. Odpowiedzialność praktycznie zerowa, może monotonna i ciężka,ale zawsze można ją zmienić jeśli się coś nie podoba. Miska ryżu? nie pogrążajcie się proszę. Kto wam te hasła wymyśla?

alik (gość)

ci, którzy tak mówia ze w innych zakładach mają gorzej mam prostą receptę: załóżcie związki i także walczcie o wyższe pensje wy sługusy dyrektorów

ala (gość)

BANDA STRAJKUJE BO ZARABIA 20 ZŁ NA GODZINE NA RĘKĘ? Przeciez znam osobe co robi na produkcji - wypełnianie mebli papierem nie wiem dokładnie taki dział), ma 20 zl na godz. robi nie całe pół roku, karte medyczna ze moze chodzic do lekarzy za darmo, karte sport - baseny silownie za darmo, biblioteki, dodatki do dzieci na wyprawke, na ferie, na wakacje, kurs angielskiego za darmo, dlugie wekendy, premie uznaniowe!!!!!!!!! czy wy jestescie chorzy? idzcie na pieczarki za 7 zł albo na kurniki wtedy wam sie odechce strajkowania !

Dostawca Ikea (gość)

Wszyscy jesteście tacy mądrale ale zastanówcie się przecierz ten zakład w kaźdej chwili może byc jednym wielkim magazynem,które Ikea cały czas buduje.Oczywiście to prawda ,źe ludzie to potencjał ale idąca automatyzacja moźe wiele zdziałać.Myślę,źe te bardzo aktywne osoby protestujące za ppare lat będą prosić się o pracę.No ale cóż jesteśmy tylko ludźmi i czasami popełniamy błędy.

Janusz (gość)

Życzę tym ludziom jak najlepiej ale wiem jak to wygląda z innej perspektywy, dużo widzę i słyszę pracując w biurze w innym oddziale. Każdy z nas jest tylko komórką w excelu, 4 cyfrowym numerem i niczym więcej..

Pracownik (gość)

Ludzie pracują na precyzyjnych maszynach nauczenie się pracy na nich i robienie takich norm trwa lata przeniesienie fabryki to były by miliardy strat dla firmy