Siatkówka: Enea PTPS Piła dzielnie walczyła w Nysie w półfinale Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź

ŁKS Commercecon Łódź pokonał w półfinale Pucharu Polski w Nysie Eneę PTPS Piła 3:1

Po dwóch pierwszych setach na tablicy wyników był remis 1:1. Trzecia partia miała wyrównany charakter, ale o dwa punkty lepsze okazały się łodzianki. Pilanki nie poddawały się. W czwartym secie Enea PTPS prowadziła już 21:16 i wydawało się że dojdzie do tie-breaka. Niestety, w końcówce drużyna ŁKS-u zmobilizowała się, wygrywając ponownie różnicą dwóch punktów. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Łodzi 3:1 (25:22, 18:25, 26:24, 27:25). MVP spotkania została Izabela Kowalińska.
W drugim półfinale Grot Budowlani Łódź pokonał Radomkę Radom 3:1 (25:14, 22:25, 25:21, 25:22). W finale dojdzie więc do konfrontacji dwóch łódzkich drużyn.

Składy zespołów - ŁKS: Kwiatkowska (8), Bidias (15), McClendon (8), Muhlsteinova (1), Kowalińska (21), Efimienko-Młotkowska (10), Strasz (libero) oraz Mras (3) i Sielicka (2).
PTPS: Trnić (11), Różycka (13), Bosković (15), Stencel (12), Babicz (13), Wilk (5), Łysiak (libero) oraz Kwiatkowska A. (1), Walker (2) i Urban (2).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani