Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkówka: PTPS Piła przegrała z Tauronem 2:3

PAT
Siatkarki PTPS Piła były dziś bliskie powtórzenia sukcesu z 21 stycznia, kiedy to sensacyjnie ograły wyżej notowany Tauron. Tym razem mecz nie był jednostronny, a o wygranej gości przesądził dopiero tie-break (21:25, 25:21, 17:25, 25:19, 10:15). Wcześniej pilanki dobre momenty gry przeplatały słabymi.

W pierwszym secie nasze zawodniczki miały problemy z przyjęciem zagrywki i kończeniem ataków. Z kolei Izabela Żebrowska i Elżbieta Skowrońska nic sobie nie robiły z bloku miejscowych. Niemoc miejscowych przeniosła się na początek drugiej partii. W jej środkowym fragmencie wreszcie jednak coś się zacięło w sprawnie funkcjonującej maszynie Tauronu.

Ekipa Mirosława Zawieracza jednak bardzo "falowała", bo w trzecim secie znów grała na słabym procencie skuteczności. W czwartej odsłonie pojedynku dość długo trwała wymiana cios za cios. Na drugiej przerwie technicznej pilanki prowadziły 16:15, ale właśnie po niej uzyskały kilkupunktową przewagę i zapewniły sobie możliwość gry o zwycięstwo w tie-breaku.

W nim PTPS toczył równorzędny bój do stanu 7:8. Potem ekipie gospodarzy przytrafiła się seria błędów i rywalki skrzętnie to wykorzystały. W końcówce nie straciły one głowy i zapewniły sobie bezcenną wygraną. W drugim, piątkowym meczu faworytem będzie Tauron, ale przebieg pierwszego potwierdził, że PTPS stać jeszcze na odwrócenie losów rywalizacji w I rundzie play-off.