Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stulecie polskiego kryminału. Weź udział w konkursie i napisz swój kryminał!

Agnieszka Świderska
Agnieszka Świderska
Jeszcze do połowy czerwca można nadsyłać opowiadania na ogólnopolski konkurs literacki "Stulecie polskiego kryminału". Wśród organizatorów konkursu jest Szkoła Policji w Pile oraz wydawnictwo Czwarta Strona.

Sto lat temu powołano polską policję i właśnie w związku z tym wydarzeniem Biuro Programu „Niepodległa” , Komenda Główna Policji, Szkoła Policji w Pile i wydawnictwo Czwarta Strona zapraszają do udziału w konkursie na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”.

- Hasło jest umowne i symboliczne. Kryminały nie zaczęły przecież powstawać dopiero po 1918 roku. Niemniej jednak sto lat temu powołano polską policję, sto lat temu rodziła się polska kryminalistyka- tłumaczą organizatorzy.

Żeby wziąć udział w konkursie trzeba mieć co najmniej 16 lat i napisać opowiadanie nie dłuższe niż 27 tysięcy znaków (ok. 15 stron maszynopisu). Ze względu na wspomnianą okrągłą rocznicę powstania policji organizatorzy zachęcają, aby prace zawierały mocno rozbudowany motyw policyjny. Prace należy przesyłać do 15 czerwca na adres [email protected]. Jedna osoba może zgłosić opowiadanie w jednej z trzech kategorii: kryminał sto lat temu, kryminał dzisiaj, kryminał za sto lat.

- „Kryminał sto lat temu” jeśli dobrze czujecie się w klimacie retro, jeśli fascynujecie się historią i ciekawi was, jak odkrywano sprawców zbrodni bez pomocy zaawansowanej technologii znanej z seriali. „Kryminał dzisiaj” jeśli lubicie przyglądać się rzeczywistości, ciekawią was aktualne głośne sprawy albo od dziecka marzyliście o byciu policjantem. „Kryminał za sto lat” jeśli nie boicie się wyzwań, lubicie puścić wodze fantazji i chcecie sprawdzić się jako wizjoner w sprawach technologii bądź w roli policjanta w społeczeństwie przyszłości - tak o każdej z konkursowych kategorii opowiadają organizatorzy.

Konkursowe opowiadania należy opatrzyć godłem, czyli pseudonimem. W treści maila oprócz peudonimu należy też podać tytuł opowiadania, kategorię oraz dane kontaktowe. Na autorów najlepszych prac w każdej kategorii czekają nagrody pieniężne: 2000 złotych za pierwsze miejsce, 1500 złotych za drugie i 1000 złotych za trzecie. Dodatkowa nagroda to publikacja najlepszych prac w antologii pokonkursowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto