Susza w lasach

Susza w lasach (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Susza w lasach. Wilgotność ściółki wynosi tyle samo co wilgotność drewnianych mebli w domu. Łatwo o pożar. W związku z tym w lasach nie wolno rozpalać grilla ani nawet palić papierosów.

Susza w lasach. Od początku sierpnia na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile występuje najwyższy 3 stopień zagrożenia pożarowego lasu.

- Wilgotność ściółki leśnej oscyluje w granicach 9-11 procent, mówiąc wprost ściółka jest wysuszona na wiór. Aby lepiej zobrazować tę informację należy zauważyć, że wilgotność drewnianych mebli znajdujących się w mieszkaniu nie przekracza 10 procent - informuje Grażyna Wolska z RDLP w Pile.

>>> Kliknij też: Fontanny w Pile nie do kąpieli

Osoby wybierające się do lasu powinny zachować bezpieczeństwo oraz przestrzegać kilku zasad. Zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, palenie papierosów, grillowanie poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

q.........wa (gość)

dlaczego w tak wysokich temperaturach pracownicy lasów jeżdżą w czasie wolnym po lasach samochodami terenowymi i zakarmiają sobie rybki w jeziorze ? w pracy to rozumiem ale po pracy to powinni rowerami jak pozostali wędkarze widać oni 3 poziom maja w .... 3 poziom obowiązuje pozostałych