20 tysięcy 18-latków otrzyma w tym roku wyjątkowy prezent. UE rozdaje bilety na niezapomniane wakacje!

Parlament Europejski szykuje prezent na 18 urodziny dla młodych, zamieszkujących kraje Unii Europejskiej. Dla wchodzącej w dorosłość młodzieży przygotowano 20 000 biletów Interrail na niezapomniane wakacje w krajach UE. Parlament Europejski już w tamtym roku przegłosował pilotażowy program, teraz przyszła pora na realizację.

Każdy młody obywatel UE, który ukończył 18 lat będzie mógł skorzystać z oferty, która umożliwia zwiedzenie krajów Unii Europejskiej, poznawanie nowych kultur i języków, zupełnie za darmo! Na realizację wakacji marzeń młodzież otrzyma darmowe bilety kolejowe, karnety umożliwiające podróż autobusami i promami.

Uczestnicy programu będą mogli podróżować od 1 do 30 dni do nawet 4 krajów UE.


Program jest pilotażowy natomiast w trakcie debaty padła propozycja, żeby w 2020 roku bilety trafiły do każdego 18latka w UE.

Akcja jest częścią programu Odkryj UE, którego pomysłodawcami są unijni aktywiści, a który ma pomagać w poznawaniu nowych kultur, zdobywaniu nowych doświadczeń oraz nauki języków. Wymiernym skutkiem programu ma być rozwój europejskiej tożsamości i wzmocnienie wspólnych wartości UE.

Pilotażowy program darmowych biletów ma kosztować UE ok. 12 mln euro.

20 000 biletów do rozdania. HARMONOGRAM AKCJI


Aby ubiegać się o jeden z 20 000 darmowych biletów na wymarzone wakacje w krajach Unii Europejskiej trzeba wziąć udział w specjalnym losowaniu. Poniżej znajdziesz szczegółowy harmonogram akcji:

połowa maja
uruchomienie dedykowanej strony na Europejskim Portalu Młodzieży, a także strony na Facebooku, na której znajdować się będą wszystkie potrzebne informacje.
12 – 26 czerwca 2018
składanie podań na I rundę losowania
wrzesień 2018
przedstawienie zaplanowanej wycieczki
jesień 2018
składanie podań na II rundę losowania


Wybrani 18 latkowie otrzymają specjalny bilet Interrail, który umożliwia poruszanie się koleją oraz karnet Travel–Pass, dzięki któremu będą mogli korzystać z autobusów i promów. Z takim wsparciem zaplanowanie wakacji marzeń nie powinno być trudne.

Jak zdobyć darmowy bilet na wakacje?


W programie może wziąć udział każdy obywatel Unii Europejskiej, który do dnia 1 lipca 2018 skończył 18 lat. O bilet można ubiegać się indywidualnie lub w grupach do 5 osób.

Już za tydzień rusza specjalna zakładka na Europejskim Portalu Młodzieży, a także strona na Facebooku. To właśnie w tych miejscach niezdecydowani będą mogli poczytać o projekcie, a zdecydowani - dokonać rejestracji.

***
Ubezpieczenie na wakacje. O czym warto wiedzieć?


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku
Wakacje

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Paździoch (gość)

Szkoda, że nie pomyśleli o starszych rocznikach co niedawno też skończyli 18 lat