Tylko w tym roku miasto wystawi na sprzedaż ponad 70 działek budowlanych

Zapowiedź boomu mieszkaniowego w Pile? Miasto wystawi na sprzedaż ponad 70 działek pod zabudowę jednorodzinną.

Najwięcej - 55 działek budowlanych - gmina będzie chciała sprzedać na Koszycach
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Najwięcej - 55 działek budowlanych - gmina będzie chciała sprzedać na Koszycach

Pierwsze przetargi na sprzedaż nieruchomości ruszą pod koniec lipca. Kolejne ogłaszane będą niemal przez całą jesień.

Jako pierwsze pod młotek pójdą działki na Podlasiu, przy ul. Pracowniczej. Ratusz na sprzedaż zamierza pod koniec sierpnia wystawić tu 10 terenów budowlanych.

- Wszystkie przeznaczone są pod zabudowę bliźniaczą. Przede wszystkim ze względu na ich stosunkowo niedużą powierzchnię - wyjaśnia Dorota Krawczyk z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Pile.

Powierzchnia każdej z nich to około 350 metrów kwadratowych. Średnio za jeden metr kwadratowy zapłacić będzie trzeba 150 złotych (to minimalna cena wywoławcza).

Druga - równie ciekawa lokalizacja - to osiedle Górne i 9 działek w obrębie ulic Reymonta i Bogusławskiego. Parcele o powierzchni 450 - 700 metrów kwadratowych przeznaczone są pod zabudowę szeregową oraz bliźniaczą. Średnio za jeden metr kwadratowy działki budowlanej w tym miejscu zapłacić będzie trzeba 170 złotych. Tereny są już praktycznie gotowe do sprzedaży. Niemniej przetarg ogłoszony będzie prawdopodobnie we wrześniu. Lokalizacja jest atrakcyjna, niedaleko znajduje się las i stawki.

Kolejna propozycja to przeciwległa część miasta - Koszyce. Na sprzedaż wystawione zostaną tereny odcięte z jednej strony przez aleję Niepodległości z drugiej przez obwodnicę miasta i trzeciej przez Gwdę. Tu kupujący będą mieli zdecydowanie największy wybór. Pod młotek pójdzie aż 55 działek budowlanych. Część z nich o całkiem
∨ Czytaj dalej

sporej powierzchni - ponad 2 tysiące metrów kwadratowych (i jednocześnie najniższej cenie za metr kwadratowy - około 130 złotych). Ponadto na dwóch działkach dopuszczono budownictwo mieszkaniowe z drobnymi usługami.

Więcej na temat

Komentarze (6)

avatar
avatar
c (gość)

W każdej pobliskiej miejscowości można kupić działkę za pol tej ceny. Piła niczego ciekawego nie oferuje. duże bezrobocie, przestępczość i samo miasto nieciekawe.

avatar
realista (gość)

Z politowaniem przeczytałem oba komentarze. Długo obserwuję sytuacje na rynku pilskich nieruchomośći i naiwna wiara obu komentatorów mnie śmieszy. Temu rynkowi daleko do przewagi podaży nad popytem.

Wybierz kategorię