Wypadek na trasie Trzcianka - Chodzież. W okolicy Marunowa zginęły dwie mieszkanki Trzcianki

Tragiczny wypadek w Marunowie na granicy powiatu chodzieskiego i czarnkowsko -trzcianeckiego.

Dwie mieszkanki Trzcianki zginęły w wypadku, do którego doszło w czwartek po południu na drodze w lesie niedaleko Marunowa na granicy powiatów chodzieskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego.

Do zdarzenia doszło około godziny 16.20 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 183 łączącej Chodzież z Czarnkowem w lesie w pobliżu miejscowości Marunowo.

Osobowy fiat punto kierowany przez 34-letnią mieszkankę Trzcianki uderzył w tył przyczepy zestawu ciężarowego załadowanego drewnianymi kołkami.
W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła pasażerka auta 71-mieszkanka Trzcianki.


Druga pasażerka podróżująca tym samochodem, 63-letnia kobieta pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Kierująca autem, również wymagała pomocy medycznej i ranna trafiła do szpitala w Czarnkowie, wiadomo, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z wstępnych czynności wykonanych przez policyjnych specjalistów na miejscu zdarzenia wynika, że w chwili zdarzenia warunki panujące na drodze były dobre, lecz w miejscu w którym doszło do wypadku było ciemno, a nieoświetlona ciężarówka stała na pasie ruchu. Pojazd z uszkodzonym silnikiem parkował w tym miejscu od poprzedniego dnia.

Kierująca fiatem miała prawo jazdy i była trzeźwa.
Zgodnie z obowiązującymi procedurami pobrano jej krew do szczegółowych analiz.

Policjanci na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli materiał dowodowy i ustalili świadków zdarzenia.
∨ Czytaj dalej

Droga nr 183 na tym odcinku przez kilka godzin była zablokowana, mundurowi kierowali ruchem wahadłowo.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży.
Komentarze (4)

avatar
avatar
Katarzyna (gość)

Pomoc prawna dla rodzin osób poszkodowanych , kancelaria z 10-letnim stażem tel. 501845154

Wybierz kategorię