M.in. powstanie plaża, alejki spacerowe, a także fontanna pływająca z oświetleniem led

Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisała umowę na dofinansowanie projektu pn.: „Gmina Wyrzysk zdrowiem stoi – uzupełnienie i rozwój infrastruktury rekreacyjnej, sportowej i wypoczynkowej w Wyrzysku” w wysokości 299 tys.987 złotych.

Miejscem realizacji inwestycji będą tereny zielone przy rzece Łobżonce i stawie miejskim w Wyrzysku. Na tym terenie w najbliższych miesiącach powstaną bulwary wyrzyskie. Stworzone zostanie estetyczne i atrakcyjne miejsce spotkań oraz integracji lokalnej społeczności i turystów.

Będzie plaża, alejki spacerowe, a także fontanna pływająca z oświetleniem led. Zagospodarowany teren zielony zostanie uzupełniony elementami małej architektury, takimi jak: ławki, stoliki, leżaki plażowe, parasole plażowe kryte strzechą, stojaki na rowery. Dla poprawy bezpieczeństwa teren będzie monitorowany.

Całkowity koszt projektu wynosi 556 tys. 977,23 zł, a wysokość dofinansowania to 299 tys. 987 zł. Gmina Wyrzysk już w najbliższych dniach przystąpi do realizacji zadania. Zakończenie prac planuje się na trzeci kwartał tego roku.

- Pozyskując środki unijne korzystamy z możliwości jakie daje obecna perspektywa finansowa, w której przede wszystkim przyznawane są dofinansowania na tworzenie miejsc spotkań i integracji lokalnej społeczności. Niewątpliwie takim miejscem będą tereny zielone przy rzecze Łobżonce i stawie miejskim – komentuje burmistrz Bogusława Jagodzińska.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!