Prawie 40 strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł w hali magazynowej fabryki mebli w Wysoczce w powiecie pilskim.

Pożar wybuchł w poniedziałek około godz. 14. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile zaalarmowane zostało o godz. 13.51.

Nim strażacy przybyli na miejsce, pożar starali się ugasić sami pracownicy zakładu.

- Po przyjeździe na miejsce pierwszej jednostki straży pożarnej ustalono, że pali się wolnostojąca wiata magazynowa, w której znajdują się elementy używane do produkcji mebli. Obiekt wykonany na stelażu metalowym z plandeką. Pożarem objęta była środkowa część magazynu gdzie znajdowały materiały do produkcji mebli tapicerowanych - informuje Zbigniew Szukajło, rzecznik pilskiej straży pożarnej.

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Straty materialne mogą być jednak znaczne. Trwa ich szacowanie.

Akcja gaśnicza trwała 2 godziny. W działaniach ratowniczych brało udział 37 strażaków z JRG nr 1i PSP w Pile, OSP Wysoka, OSP Białośliwie, OSP Wyrzysk. Przyczyny i okoliczności pożaru ustala KP Policji w Pile.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xxx (gość)

Kære ejere, Ina, Arne. Tag et kig på hovedet af en lidt tættere... så hvad der skete er en af side effects af hans patientens adfærd og selskabets ledelse.

wujek (gość)

ojej a gdzie reszta stu komentarzy????!!!!! czyżby już Dyrektor komuś zapłacił za usunięcie ich ????

Tomek (gość)

Ewidentna wina nie profesjonalnego podejścia kadry kierowniczej do BHP. Kto był w tej fabryce to wie o co chodzi.

Ikea (gość)

No to teraz Hjort Knudsen podmaluje swoje genialne meble i zrobi wyprzedaż dla głupkowatych Pilan