Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Choczu odbył się turniej szachowy "Dla Niepodległej". Wygrał Tomasz Żychlewicz

Damian Cieślak
W Zespole Szkół w Choczu dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbył się turniej szachowy "Dla Niepodległej". W zawodach uczestniczyło 36 zawodników.

Impreza miała bardzo rodzinny charakter, bowiem wielu ojców zdecydowało się stanąć w szachowe szranki ze swoimi pociechami. Nie zabrakło elementów patriotycznych. Turniej rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie był już czas na rywalizację. W kategorii dziewcząt wygrała Gabrysia Zawadzka z KTsz Kalisz. Kolejna miejsca na podium dla zawodniczek klubu Orły Pleszew: Dominiki Twardowskiej i młodziutkiej Łucji Nowickiej. Zwycięzcą całego turnieju został Tomasz Żychlewicz, który wyprzedził... swojego tatę Tadeusza. Trzecie miejsce dla Andrzeja Szczepańskiego (wszyscy Orły Pleszew). Zawodników dopingowali m. in.: burmistrz Marian Wielgosik i dyrektor Zespołu Szkół Alina Banaszak.

Organizatorami turnieju byli: Tomasz Górczyński i Zespół Szkół w Choczu. Sprzęt oraz sędziów zapewnił Klub Szachowy Orły Pleszew.