Kilka lat temu mieliśmy okazję poznać wyczyny niezrównanego hodży oraz fortele niewiarygodnego Nasreddina. Teraz przyszła kolej na żarty. I rzeczywiście można się pośmiać.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kilka lat temu mieliśmy okazję poznać wyczyny niezrównanego hodży oraz fortele niewiarygodnego Nasreddina. Teraz przyszła kolej na żarty. I rzeczywiście można się pośmiać. Krótkie historyjki, żarciki, przypowieści, humoreski i co kto tylko chce. Opowiada je dość dziwny jegomość, który urodził się dawno temu, bo w 1208 roku, w Anatolii. Ale to też nie jest takie pewne, bowiem widuje się go nadal tu i tam. Raz mędrzec, raz wesołek, raz głuptas. Hodża w rozmaitych wcieleniach i w najróżniejszych okolicznościach zadziwia nas bogactwem opowieści. A wszystko to po prostu przeżył. Jego przypadki są tak nieprawdopodobnie śmieszne, że działają na czytelnika niczym lawina. Jakiś wewnętrzny przymus każe nam czytać dalej i dalej, coraz to nowe historyjki, bo przecież tyle jeszcze może się zdarzyć. Książeczka jest przepysznie zilustrowana przez Bohdana Butenkę, ma nieduży format, staranną szatę i da się włożyć do każdej wakacyjnej walizki. Zagwarantuje nam doskonały humor, nawet , a może zwłaszcza wtedy, gdy będzie lało…
Idries Shah, Żarty niedoścignionego hodży Nasreddina, Drzewo Babel, cena 30 zł.
Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt a.jaszowska@prasa.gda.pl > z dopiskiem „Konkurs”.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!