Żużel. Mecz Euro Finannce Polonii Piła z PSŻ Poznań zakończył się kontrowersyjnym walkowerem na korzyść gości! Zobaczcie zdjęcia

Euro Finannce Polonia Piła – Power Duck Investon PSŻ Poznań 0:40 (w.o.)

Od wtorku prowadzone były prace na torze przy ul. Bydgoskiej. Dosypano na niego 100 ton nowej nawierzchni. Przeszła ona pozytywnie sprawdzian podczas treningów w piątek i sobotę rano.
W sobotni wieczór w Pile pojawił się Grzegorz Janiczak, komisarz toru. Nakazał on bronowanie toru, a następnie ubijanie. Czynności te okazały się zgubne.
W niedzielę przed zawodami sędzia i komisarz toru nie mieli do niego zastrzeżeń. W pierwszych biegach zanotowano kilka upadków, a zawodnicy zgłaszali, że jest on niebezpieczny. Po niedokończonym VI wyścigu (upadli w nim Tomas H.Jonasson i Paweł Staniszewski) sędzia Jerzy Najwer przerwał mecz i polecił prace na torze. W tym momencie pilanie prowadzili 19:11. Po upływie regulaminowych 30 minut arbiter orzekł, że nie przyniosły one oczekiwanych skutków i ogłosił zwycięstwo gości walkowerem.
Z takim rozstrzygnięciem nie zgodzili się zawodnicy obu drużyn. Zgodnie stwierdzili, że kwestia zwycięstwa powinna rozstrzygnąć się w sportowej walce na torze i zaproponowali powtórzenie meczu. W tej sytuacji pilscy działacze zapowiedzieli odwołanie się od decyzji sędziego, z propozycją ponownego spotkania obu drużyn na pilskim torze.