Juniorki starsze LOMS Enea Basket Piła – Powiat Pilski wysoko wygrały z Koszem Białogard. Zobacz zdjęcia

Rozegrana została 1. kolejka Ligi Juniorek Starszych U19K w koszykówce. W Pile LOMS Enea Basket – Powiat Pilski pokonał u siebie MKS Kosz Białogard 87:44.

W pierwszej połowie spotkania pilski zespół zdecydowanie brylował na parkiecie hali sportowej przy ul. Bydgoskiej. Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego schodziły na przerwę przy 30-punktowej przewadze. Druga część meczu była bardziej wyrównana, z nieznaczną przewagą pilanek, które ostatecznie zwyciężyły 87:44 (20:8, 24:6, 23:17, 20:13).

Punkty dla pilskiego zespołu zdobyły: Nikola Głuszanowska 13 (1x3),Weronika Nadskakuła 12, Dominika Mielczarek 11, Alicja Bąbińska 10 (2x3), Nikola Littwin 9 (1x3), Michelle Chura Quispe (1x3), Anna Abraszewska 8 (1x3), Klaudia Kobiałko 6, Natalia Magdziak 5 (1x3), Elżbieta Ellis 2, Zuzanna Szybiak 2. Dla MKS Kosz Białogard punktowały: Celina Wójcik 13, Natalia Wielocha 9, Paulina Jakowczyk 8, Milena Wójcik 7, Alicja Głowacka 5, Oliwia Wesołowska 2. W naszej galerii zdjęcia z meczu pilanek.

Na parkiecie zaprezentował się także trzecioligowy KS Basket Piła – Powiat Pilski. Pilanie zmierzyli się z ekipą MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań, wygrywając 106:70 (21:21, 27:19, 27:13, 31:17). Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w kolejnych odsłonach brylował nasz zespół. Punkty dla pilan zdobyli: Tomasz Pochylski 26 (2x3), Tomasz Lebiedź 23 (1x3), Bartłomiej Lipiński 18, Grzegorz Jankowski 15 (1x3), Bartosz Rajewicz 13, Mateusz Relis 6, Piotr Konek 5. Dla gości najwięcej punktów zdobyli: Stanisław Skowroński 19, Oskar Ragaman i Konrad Szymarek po 10. Pilski zespół zajmuje w III Lidze drugą lokatę.