Mistrzowskie starty lekkoatletów pilskiej Gwdy w Słubicach i Żerkowie

W Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików LZS w Żerkowie k. Jarocina zawodnicy Gwdy Piła zdobyli 11 medali. Srebro wywalczyła w biegu na 1000 m Marcelina Kaczmarek (na zdjęciu) fot. PLKS Gwda Piła
Zawodnicy pilskiej Gwdy z powodzeniem wystartowali w mistrzowskich imprezach w Słubicach i Żerkowie.

Za sukces należy uznać zakwalifikowanie się siedmiu zawodników Gwdy Piła do Mistrzostw Polski Młodzików U16, które odbyły się w Słubicach. Pech sprawił, że akurat w tym okresie większość z nich rozchorowała się lub była bezpośrednio po odbytej chorobie. W tej sytuacji pilanie nie mogli w komplecie wystartować lub występowali bez satysfakcjonującej formy.

Najwyższe miejsce spośród startujących zawodników Gwdy to dziesiąta lokata Tomasza Mętlaka w wieloskoku z wynikiem 11,86 m oraz jedenaste miejsce sztafety 4x100 m w składzie: Adam Warzewski, Hubert Olszewski, Cyprian Sikorski i Tomasz Mętlak - 47,00. Pozostałe wyniki pilan: Hubert Olszewski – 300ppł - 44,42, Cyprian Sikorski – 600 m - 1:29,92.

Ponadto lekkoatleci Gwdy świetnie zaprezentowali się w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików LZS w ramach Memoriału im. Bernarda Kobielskiego w Żerkowie k. Jarocina. Młodzi pilanie zdobyli 11 medali, w tym pięć złotych. Wywalczyli też 372,5 pkt., co dało trzecie miejsce w punktacji drużynowej.

Złote medale zdobyli: Kaja Drobczyńska – wzwyż - 160 cm, Michał Barczyński – 600 m - 1:40,51, Nikola Widawska – wieloskok – 9,73 m, Mateusz Potecki – oszczep - 42,57 m, Oliwier Brzeziński – wieloskok – 10,65 m. Srebrne: Aleksandra Mackiewicz – kula – 8,18 m, Julia Scecewicz – oszczep – 22,53 m, Marcelina Kaczmarek – 1000 m - 3:40,18, Jakub Lenkiewicz – 300 m – 40,12. Brązowe: Oliwier Kanigowski – kula - 8,46 m, sztafeta 4x200 m mix (Amelia Bębnowska, Jakub Lenkiewicz, Michał Barczyński, Marcelina Barmuta) – 1:53,83.

Wcześniej lekkoatleci Gwdy wzięli udział w Biegu im. Tadeusza Zielińskiego w Trzciance. Bieg kobiet na 5 km wygrała Agata Łańska, uzyskując wynik 20:39. W biegu mężczyzna na 5 km świetnie spisali się juniorzy młodsi Gwdy, zajmując czołowe miejsca: 2. Jakub Kulpa - 16:52, 3. Konrad Kadecki - 16:58, 4. Franciszek Pawłowski - 17:12, 5. Hubert Margowski - 17:41.