456 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP. Dwa trafią do nas!

Martin Nowak
Martin Nowak
Udostępnij:
Nowe samochody trafią do naszych strażaków. Gdzie konkretnie?

19 stycznia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wsparcie przekraczające 175 mln zł przyznano 456 jednostkom.

Na tę sumę składają się: 164 mln 112 tys. zł z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG i 11 mln 103 tys. zł ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

Do jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu wynosi ok. 383 mln zł.

Z powiatu pilskiego na liście znalazła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Zelgniewo w gminie Kaczory, która otrzyma dofinansowanie na zakup ciężkiego samochodu. W gronie szczęśliwców jest też Ochotnicza Straż Pożarna Osiek nad Notecią (w gminie Wyrzysk), która także otrzyma dofinansowanie na zakup ciężkiego samochodu.

Gratulacje strażakom złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu Marcin Porzucek i Marta Kubiak.

- Jako Posła na Sejm RP i członka Podkomisji stałej do spraw rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych niezmiernie cieszy mnie fakt, że kilka jednostek OSP z mojego regionu otrzyma dofinansowanie na zakup tak bardzo potrzebnych samochodów ratowniczo-gaśniczych - mówi Marta Kubiak. Dodaje: - W swojej pracy poselskiej poznałam wielu wspaniałych strażaków, pewnie dlatego cieszy mnie każde wsparcie, jakie otrzymuje ta grupa zawodowa. Wierzę, że nowe samochody spełnią oczekiwania strażaków i wspomogą ich w realizowaniu ważnej i trudnej misji społecznej, jaką jest ratowanie życia i mienia ludzkiego. Życzę samych sukcesów w wypełnianiu zadań i satysfakcji z pełnionej służby. Niech św. Florian - patron strażaków otacza Was zawsze swoją opieką i wstawiennictwem we wszelkich Waszych działaniach.

Jakie jeszcze jednostki z okolic Piły otrzymają wsparcie? Na tej liście znalazły się między innymi: OSP Krajenka (powiat złotowski, gmina Krajenka), OSP Jastrowie (powiat złotowski , gmina Jastrowie), OSP Kleszczyna (powiat złotowski, gmina Złotów) i OSP Wilkowo Polskie (powiat grodziski, gmina Wielichowo).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie