Atomowe zwycięstwo Trefla z pilskim PTPS

Wojciech Dróżdż
Może gdyby pilanki wygrały pierwszego seta, mecz potoczyłby się inaczej. Może gdyby PTPS nie był osłabiony, udałoby się wygrać choć jedną odsłonę. Niestety dla nas, sopocianki tworzą bardzo silną drużynę i w czwartek to udowodniły.

W naszym zespole zabrakło na parkiecie leczących drobne kontuzje Veroniki Hudimy i Lecii Brown. Ich zmienniczki bardzo się starały, ale efektów punktowych nie było. W drugim secie trener pilanek posłał na boisko rezerwową rozgrywającą, Emilię Kajzer, która zastąpiła mającą kiepski dzień Annę Kaczmar.

To wszystko było zbyt mało. Po drugiej stronie siatki szalały reprezentantki Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych i Polski, prowadzone przez włoskiego trenera. Tak międzynarodowa mieszanka okazała się zbyt trudnym rywalem dla Wielkopolanek. Cóż, oby jutro w Bydgoszczy było lepiej...

Wyniki: PTPS Piła - Atom Trefl Sopot 0:3 (-23,-15,-14), Muszynianka Muszyna - BKS Bielsko - Biała 3:0, AZS Białystok - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3, Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź 3:2, Stal Mielec - Gwardia Wrocław 0:3.