Basket Piła – Powiat Pilski nieznacznie lepszy od AZS-u Politechnika Poznań

Koszykarze Basketu Piła – Powiat Pilski po zwycięstwie w Poznaniu z miejscowym AZS-em Politechnika utrzymali pozycję lidera 3 Ligi.

Prowadzący w II etapie rozgrywek 3 Ligi (o miejsca 1-6) Basket Piła – Powiat Pilski rozegrał wyjazdowe spotkanie z AZS-em Politechnika Poznań. Po zaciętej walce nieznacznie lepszy okazał się nasz zespół.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wygrali pierwszą kwartę różnicą ośmiu punktów. W kolejnej odsłonie pilanie zniwelowali przewagę miejscowych do czterech „oczek” i do przerwy przegrywali 36:22. Znakomicie zagrał Basket Piła – Powiat Pilski w trzeciej kwarcie, wychodząc pewnie na prowadzenie. Zostało ono utrzymane do końca spotkania i ostatecznie AZS Politechnika Poznań przegrała z pilanami 67:70 (20:12, 16:20, 8:20, 23:18).

Punkty dla Basketu Piła – Powiat Pilski zdobyli: Tomasz Pochylski 25, Grzegorz Jankowski 16, Tomasz Lebiedź 11, Paweł Dyba 10, Dominik Czajkowski 6, Bartosz Rajewicz 2. Dla AZS-u Politechnika Poznań punktowali: Tymoteusz Kozina 21, Igor Mastalerz 16, Łukasz Grodzki 10, Wiktor Kałecki 6, Łukasz Baraniecki 5, Bartłomiej Lefek 4, Błażej Emeschajmer 2.

W rozgrywkach prowadzi Basket Piła – Powiat Pilski (15 pkt.), przed Basketem Team Suchy Las (12) i AZS-em Politechnika Poznań (11). W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 pilski zespół podejmie Basket Team Suchy Las. Mecz tym razem zostanie rozegrany w Powiatowej Hali Sportowej.

W II Lidze Kobiet LOMS Enea Basket Piła – Powiat Pilski zanotował dwie wyjazdowe porażki. Młode pilanki uległy Zastalowi Zielona Góra 41:63 i przegrały z Liderem Biofarm Swarzędz 24:97.