Basket Powiat Pilski pokonał Enea Basket Junior Poznań i wygrał drugi etap rozgrywek III ligi

Po wygranej z ekipą z Poznania pilanie zostali mistrzem III ligi
Po wygranej z ekipą z Poznania pilanie zostali mistrzem III ligi Wiesław Szmagaj
Kolejne zwycięstwo w III lidze odnieśli koszykarze Basketu Powiat Pilski. We własnej hali pokonali oni Enea Basket Junior Poznań i nadal są liderem rozgrywek.

Trwa drugi etap rozgrywek III ligi, w którym uczestniczy sześć najlepszych drużyn z pierwszej fazy rywalizacji. Prowadzi w nim Basket Powiat Pilski, który ma komplet zwycięstw.

W minioną sobotę pilanie podejmowali Enea Basket Junior Poznań, który obecnie zamyka ligową tabelę. Nasi koszykarze, którzy wystąpili bez Tomasza Pochylskiego, od początku narzucili mocne tempo gry. Po pierwszej połowie Basket prowadził różnicą 17 punktów. W trzeciej kwarcie goście odrobili nieco strat, ale ostatecznie pilska drużyna zwyciężyła 89:74 (33:26, 23:13, 17:20, 16:15).

Punkty dla Basketu Powiat Pilski zdobyli: Bartłomiej Lipiński 31, Grzegorz Jankowski 15, Paweł Smoczyk 14, Bartosz Rajewicz 12, Dominik Czajkowski 10, Maciej Tutlewski 7. Dla Enea Basketu Junior Poznań najlepiej punktowali: Iwo Baganc 23, Piotr Szczęsny 14, Igor Mastalerz 9 i Kamil Długiewicz 9.

W najbliższą sobotę nasz zespół rozegra ostatni mecz. Pilanie udadzą się do Wrześni, gdzie mierzą z wiceliderem rozgrywek – miejscowym MKS-em. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy nie zmieni jednak kolejności w trzecioligowej tabeli.