Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

#BiegamBoLubięLasy. Pilscy leśnicy zapraszają biegaczy na trening w lesie. Pierwszy z jedenastu

TR
#BiegamBoLubięLasy już w niedzielę
#BiegamBoLubięLasy już w niedzielę Fot. Fil Mazzarino/Unsplash
Ile jest powodów, by biegać w lesie? Leśnicy przekonują, że setki i zapraszają biegaczy do lasu. Pierwszy otwarty trening biegowy w ramach akcji #BiegamBoLubięLasy już w niedzielę rano, 11 października.

Przez jedenaście niedziel. Od 11 października do 20 grudnia. Tyle potrwa akcja #BiegamBoLubięLasy w ramach której w całej Polsce będą organizowane w lasach treningi biegowe. Pilscy leśnicy zapraszają chętnych w niedzielę, o godz. 9.30. na trening, który odbędzie się w lesie naprzeciwko ośrodka Geovita na Płotkach. Zbiórka przy zielonym transformatorze. Trening zaplanowany jest na godzinę i będzie dla każdego. Dla tych, którzy biegają już od lat i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Treningi poprowadzą kwalifikowani trenerzy lekkiej atletyki.

- Tras do biegania na terenach Lasów Państwowych jest tyle, że z większości miejsc w Polsce dojedziemy do nich samochodem w pół godziny. Zwykle w pobliżu znajdziemy leśny parking oraz miejsca biwakowe lub wiaty turystyczne, gdzie można odpocząć - zachęca Dominika Nadolna, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

I wylicza zalety biegania w lesie:

  • Bieganie po twardych asfaltowych nawierzchniach, na które jesteśmy skazani w miastach, zdecydowanie bardziej eksploatuje nasze mięśnie oraz stawy. Las to miękka i urozmaicona (pofałdowana) nawierzchnia, która chłonie energię każdego uderzenia stopy o podłoże, co jest bardzo korzystne zwłaszcza dla osób początkujących mających lekką nadwagę oraz braki w technice biegu
  • Las to także idealne miejsce do wykonywania takich jednostek treningowych jak: cross (który należy wykonywać w urozmaiconym terenie) oraz siła biegowa (podbiegi, piaszczyste odcinki). Dodatkowo ważnym aspektem jest także jakość powietrza. Bieganie po lesie jest nie tylko przyjemniejsze, ale też zdrowsze. Powietrze w lesie jest kilkadziesiąt razy czystsze, niż w miastach, a olejki eteryczne wydzielane przez drzewa mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. W dodatku żywa zieleń i panująca w lesie cisza działają na człowieka uspokajająco.
  • Okres jesienno-zimowy to niestety większy smog w miastach, czy osiedlach domów jednorodzinnych. Na leśnej ścieżce śmiało można odetchnąć świeżym powietrzem, a przy tym odpocząć od zgiełku podziwiając piękno przyrody.

- Nie pozostaje nic innego jak ubrać się w dres, zawiązać buty i ruszyć wspólnie z naszymi trenerami ku leśnej, biegowej przygodzie, zostawiając w tyle betonową, miejską dżunglę - zachęca jeszcze raz Dominika Nadolna.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto