Biegi. W niedzielę odbył się charytatywny bieg z przeszkodami Miki Run - Poligon Piła. Zobacz zdjęcia

Blisko 300 zawodników pokonało trasę liczącą około 10 km z 40 przeszkodami w ramach charytatywnego biegu z przeszkodami Miki Run - Poligon Piła 2021. Nieco mniejszy dystans pokonały dzieci. Celem imprezy była pomoc dla trzyletniego Mikołaja Olszewskiego, który urodził się z poważną wadą ręki.

Charytatywny bieg survivalowy z przeszkodami naturalnymi i sztucznymi Miki Run - Poligon Piła cieszy się tradycyjnie sporym zainteresowaniem. Jego kolejna edycja odbyła się w minioną niedzielę. Najpierw na trasę wyruszyły dzieci, którzy zostali podzieleni na trzy fale, w zależności od wieku. Radziły one sobie znakomicie, pokonując dystans 2,5 km, na którym ustawiono 25 przeszkód. W sumie wystartowało około 100 młodych zawodników. Ci najmłodsi mogli liczyć na pomoc swoich opiekunów.

Po dzieciach na starcie biegu stanęli dorośli. Biegacze zostali podzieleni na siedem fal. Po wspólnej rozgrzewce pokonali oni trasę około 10 km, na której spotkali 40 przeszkód o różnym stopniu trudności. Podczas ich pokonywania trzeba było wykazać się zwinnością, siłą, skocznością, sprytem, a w wielu przypadkach również nienaganną techniką i odpornością psychiczną.

W zawodach zwyciężył Marcin Ćwirzeń z Wolf Team Trzcianka, który pokonał trasę w czasie 1:11:38. Na drugim miejscu uplasował się Wiesław Kasprzyk z Zacharzyna (1:20:42), wyprzedzając Pawła Siekierskiego z Dirty Sparrows Poznań (1:22:49), Krystiana Walkowskiego z Piły (1:22:55) i Łukasza Strzyża z Lumberjacka Stare Bielice (1:29:48). Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Gudaniec z Koszalina (1:30:48, 6 miejsce w open!), drugie miejsce zajęła Olga Sieratycka z El Toro De Oro Czaplinek (1:40:27), a trzecie Anna Majkut z Workout Zone Piła (1:42:02).

Tradycyjnie celem imprezy było uzbieranie środków na rehabilitację i bioniczną protezą ręki dla trzyletniego Mikołaja Olszewskiego. Chłopiec urodził się z poważną wadą ręki, brakiem przedramienia i nadgarstka.