Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Billboardy „Kochajcie mnie mamo i tato” są już w Pile [ZDJĘCIA]

OPRAC.: Redakcja
W Pile możemy zobaczyć billboardy poświęcone tematowi nieakceptowania przez rodziców orientacji seksualnej swoich dzieci. To ogólnopolska akcja stowarzyszenia „Miłość nie Wyklucza”.

Środki finansowe na ten cel są zbierane przez internetową zbiórkę. Dodatkowo każdy mógł założyć zrzutkę na billboard w swoim mieście. W Pile za zbiórkę odpowiedzialny był Marsz Równości Piła. W ciągu jednego dnia udało się zebrać całą sumę. Billboardy można zobaczyć w okolicy hotelu „Gromada”, a także na miejskim targowisku.

Zbiórka trwa nadal, datki oprócz billboardów będą przeznaczone na działania pomocowe dedykowane osobom LGBT+. Każdy kto chce do niej się dorzucić może ją znaleźć pod tym linkiem: https://pomagam.pl/kochajciemnie

O co chodzi w całej akcji?

Na stronie zbiórki czytamy:

„Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko: "kochajcie się, mamo i tato".

Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą.

88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców.
75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki.
70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

Oplakatujemy całą Polskę!

To, co uda nam się zebrać od 26 marca, zostanie przeznaczone na działania pomocowe dla osób LGBT+ (pomoc psychologiczna, prawna itp.).
To na tym powinny skupiać się kampanie społeczne zakrojone na tak szeroką skalę. Dlatego zrzućmy się wspólnie na naszą odpowiedź!

Kochajcie mnie, mamo i tato – chcemy, by takie hasło pojawiło się w jak największej liczbie miejsc w całym kraju. Autorką pomysłu i obrazka na plakaty jest Karolina "Szarosen" Plewińska.”

Podobne billboardy dzięki Miłości Nie Wyklucza, Grupie Stonewall i Kulturze Równości pojawiły się już m.in. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Marsz Równości Piła jest otwarty na współpracę, jeśli widzicie potrzebę takiego billboardu w swojej miejscowości.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zajrzyj na kochajciemnie.pl, gdzie znajdziesz kontakty do darmowej pomocy psychologicznej.

Źródła statystyk: Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce RAPORT ZA LATA 2015–2016; red. Magdalena Świder, dr Mikołaj Winiewski; Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja; Warszawa 2017

Autor: Dominik Gbur, przewodniczący Marszu Równości Piła

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto