Boks. Kadetki i kadeci pilskich klubów awansowali do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ciechocinku awans do finałowego turnieju wywalczyło czworo pilanek i pilan Sporty Walki Piła
Czworo pilskich pięściarek i pięściarzy wystąpi w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie.

Nie zwalniają tempa nasi bokserzy. W Ciechocinku zakończyły się drugie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. W finałach, które zostaną rozegrane w Wałczu w terminie od 14-20 kwietnia, zobaczymy troje reprezentantów klubu Sporty Walki Piła: Anitę Leniec, Antoninę Hader i Adriana Drewnowskiego.

Pierwsze miejsce w eliminacjach w Ciechocinku zajęła Natalia Koronka z Sokoła Piła. Ją również zobaczymy w finałowej batalii na wałeckim ringu. Podczas finałowego turnieju zostaną wyłonieni medaliści Mistrzostw Polski kadetek i kadetów w boksie (15-16 lat), które rozgrywane są w ostatnich latach w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Warto przypomnieć, że podczas Mistrzostw Wielkopolski w Boksie, które odbyły się w Pile, pięściarki i pięściarze Sportów Walki Piła i Sokoła Piła wywalczyli łącznie ponad 20 krążków. Liczymy, że medalowa kolekcja obu pilskich klubów powiększy się po finałowym turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wałczu.