Car Factory Futsal Powiat Pilski Piła uległ na wyjeździe ekipie Piasta Poniec

O losach meczu w Poniecu zadecydowały pierwsze minuty spotkania, w których pilski zespół stracił aż trzy gole fot. Wiesław Szmagaj
Nie udało się pilskim futsalistom wywieźć punktów z Ponieca, gdzie rywalizowali o punkty.

Po ostatnich, udanych występach drużyny Car Factory Futsal Powiat Pilski Piła oczekiwano na kolejne punkty pilskiego zespołu, który rywalizował w Poniecu z miejscowym Piastem Futsal Leszno. Pilanie nie rozpoczęli jednak tego spotkania po swojej myśli. Po siedmiu minutach gospodarze prowadzili 3:0, a na listę strzelców wpisali się kolejno: dwukrotnie Kacper Zydorczyk (1’ i 5’) oraz Oliwier Schimber (7’). Jak się później okazał miało to decydujący wpływ na losy meczu...

W pierwszej części spotkania żadnej z drużyn nie udało się już trafić do bramki rywali i miejscowi prowadzili 3:0. Po zmianie stron przez dziesięć minut wynik ten utrzymywał się. W 31’ Bartłomiej Kuzka zdobył gola dla naszej drużyny, dając jej nadzieję na korzystny rezultat. Dwie minuty później obie drużyny strzeliły po bramce: Fryderyk Maciejewski dla gospodarzy i Jakub Fatyga dla pilan. Wynik meczu na 5:2 ustalił w 38’ Michał Kołodziejek.

Wyniki pozostałych spotkań II Ligi: Dexon Września – Zawisza Bydgoszcz 7:5, Power-Pol Chełmża – UKS Orlik Mosina 3:8, Stowarzyszenie Gostyński Futsal – Wiara Lecha Poznań 1:6. Prowadzi zespół z Poznania (33 pkt.). Pilanie zajmują siódme miejsce (9).